Paulius Ivanauskas: „Sezonas buvo keistas, bet tikslai įgyvendinti, o potencialas liko nepanaudotas“

paulius

Karolis Urba

kvitrina.com

Jau trečią sezoną iš eilės Regionų krepšinio lygoje Prienams atstovaujanti komanda kliovėsi tik mūsų krašte išugdytais arba gyvenančiais krepšininkais. Juos treniruoja buvęs profesionalus krepšininkas Paulius Ivanauskas. Būtent su juo ir vyko pokalbis apie komandos pasirodymą RKL „A“ divizione.

2020–2021 m. sezonas buvo pirmas, kai Prienų komanda žaidė RKL „A“ divizione.

Prieš sezoną jos vadovas, Stakliškių sporto klubo direktorius Rimas Katukevičius teigė, jog pagrindinis tikslas yra išlikti „A“ divizione. Sezono pabaigoje tikslai keitėsi ir atėjo noras patekti į atkrintamąsias varžybas, vėliau, po pergalės varžovų aikštelėje, atsirado noras įveikti aštuntfinalio barjerą.

Pauliaus Ivanausko vadovaujama komanda po gan prasto starto, daugkartinių izoliacijų ir ne visada kovojančios stipriausios sudėties, virto kietu riešutėliu ne vienai lygos komandai ir tarp jų lyderiams.

Komandos strategas pasibaigusį sezoną pavadino keistu ir neprognozuojamu, nes jo metu buvo visko: ir gražių pergalių, ir skausmingų pralaimėjimų, nusivylimų ir džiaugsmingų akimirkų. Žinant, jog trečdalis komandos žaidėjų išeidavo į aikštelę su traumomis, likdavo stebėtis jų atsidavimu ir meile krepšiniui bei savo kraštui.

Prisimindamas komandos formavimo pradžią, Paulius pasakė, jog sutiko būti treneriu su sąlyga, jog komanda bus formuojama iš vietinių krepšininkų. „Man buvo svarbu pradėti kurti krepšinio bendruomenę, kuri ne tik žaidžia, bet ir serga bei stebi krepšinio treniruotes ir varžybas“, – tikino „CBet-KKSC“ komandos strategas.

„Visada svajojau būti treneris ir dar vaikystėje braižiau žaidimo schemas. Todėl, kai po kelių rimtų traumų supratęs, jog negalėsiu žaisti aukščiausiame lygyje, ir gavęs pasiūlymą treniruoti vaikus, iš karto sutikau. Ir tik vėliau gavau galimybę stoti prie RKL komandos vairo“, – mintimis dalijosi Paulius Ivanauskas.

Jo teigimu, jei sėkmės kortos būtų sukritę laiku, prieniškiai galėjo būti ir tarp aštuonių geriausių lygos komandų. Komandoje žaidžia įvairaus amžiaus krepšininkai. Vieni ragavo aukščiausio lygio žaidimo, kiti tik pradeda pažinti krepšinio subtilybes, bet kartu jie reprezentuoja savo kraštą.

Komandos, suformuotos iš vietinių žaidėjų, atsiradimas – tai didžiulė paspirtis jauniesiems krepšininkams, kurie žino, jog ateityje ir jie galės atstovauti savo kraštui RKL komandoje.

P. Ivanauskas paklaustas, ar mato galimybę, jog ateityje Prienų komandos galėtų žaisti abiejuose RKL divizionuose, atsakė, jog kol kas tai sunkiai įgyvendinama, nes treniruotes lanko ne tiek daug vaikų, kad galima būtų suformuoti dvi perspektyvių krepšininkų komandas. Visgi, treneris neatmetė tikimybės, jog ateityje toks sumanymas gali būti įgyvendintas.

P. Ivanauskas nesiryžo prognozuoti, kokios sudėties komandą pavyks suformuoti kitam sezonui, bet norėtų, kad ji ir toliau būtų formuojama tik iš vietinių krepšininkų. Jis taip pat užsiminė, jog norėtųsi didesnio palaikymo šiam projektui iš vietinių verslininkų ir visuomenės aplamai.

„Mano svajonė – matyti pilnas žiūrovų sales, kai žaidžia vietiniai vaikai, ir RKL rungtyniaujančią komandą, nes mes – viena bendruomenė“, – pokalbį užbaigė šiomis dienomis savo 34 -ąjį gimtadienį švenčiantis buvęs profesionalus krepšininkas, šalies jaunimo rinktinių (U-18, U-20) narys, BBL čempionas, LKF taurės laimėtojas, Prienų KKSC ir Prienų „CBet-KKSC“ komandos strategas Paulius Ivanauskas.

Taip pat skaitykite