Pasirašyta gaisrų prevencijos bendradarbiavimo sutartis

Kovo 14 d. rajono savivaldybėje pasirašyta gaisrų atvirose vietovėse prevencijos bendradarbiavimo sutartis.

Šios idėjos iniciatorius Prienų PGT viršininkas Gintautas Baltrimas teigė, jog ekonominė situacija šalyje verčia ieškoti įvairių būdų, kaip užtikrinti gyventojų saugumą ir sumažinti nuostolius nuo gaisrų atvirose teritorijose.
Pasak G. Baltrimo, gaisrų perspėjimo sistema veikia, o pasiūlyta bendradarbiavimo sutartis turėtų padidinti šios veiklos efektyvumą. Susitarimo esmė tame, jog į gaisrų prevencijos veiklą įtraukiami Kauno apskrities aviacijos sklandymo klubas ir seniūnaičiai.
Kauno apskrities aviacijos sklandymo klubo nariai kasmet nuo balandžio mėnesio kasdien vykdo treniruočių skrydžius virš Prienų rajono ir Birštono savivaldybių teritorijų, turi navigacijos įrenginius, kurie nustato vietovės koordinates. Sklandytojas, pastebėjęs gaisro židinį, perduoda vietos koordinates Prienų PGT budinčiam, o pastarasis, nustatęs geografinę gaisro vietą, informuoja seniūnijų atstovus, kurie vizualiai įvertina padėtį vietoje. Tada ir priimamas sprendimas, ar gaisrą gesinti savo jėgomis, ar būtina kviesti ugniagesių komandą.
Pasak G. Baltrimo, pasirašyta penkių partnerių (Prienų rajono ir Birštono savivaldybių administracijų, Prienų PGT, Prienų miškų urėdijos ir Kauno apskrities aviacijos sklandymo klubo) sutartis sudarys sąlygas efektyvesnei gaisrų prevencijai Prienų rajono ir Birštono savivaldybėse.
Kauno apskrities aviacijos sklandymo klubo direktorius Vytautas Sabeckis teigė, jog jam smagu, kad sklandytojai gali prisidėti prie tokio svarbaus susitarimo ir gaisrų prevencijos.
Birštono savivaldybės administracijos direktorius Valentinas Vincas Revuckas pabrėžė, kad bendradarbiavimas gaisrų prevencijos srityje būtinas ir sveikintinas, o bendruomenės įtraukimas į šį procesą padės kontroliuoti ir piktadarius.
Prienų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Algio Marcinkevičiaus teigimu, nors bendradarbiavimo sutarties pasirašymas iš esmės nieko naujo ir nepasiūlo, bet tikrai padės efektyviau kovoti ir su žolės padegėjais, ir apsaugoti gyventojų turtą nuo didelių nuostolių.
Prienų rajono savivaldybės meras Vytas Bujanauskas įsitikinęs, jog bet koks bendradarbiavimas yra geriau, negu konfrontacija, tad šios sutarties pasirašymas pasitarnaus gaisrų prevencijai.

Taip pat skaitykite