Higienos institutas primena, kad Pasaulinė bėgimo diena pirmą kartą pažymėta 2009 m. Jungtinėse Amerikos Valstijose ir nuo tol minima kiekvienų metų pirmąjį birželio trečiadienį. Pasaulinės bėgimo dienos tikslas – skatinti žmones bėgioti ir būti sveikesnius.
Šiemet ši diena minima birželio 7-ąją, jos siekis – didinti motyvaciją bėgioti.
Įdomu, kad žmonės ne visada gebėjo bėgti. Prieš 4,5 milijono metų pirmieji mūsų protėviai australopitekai išmoko bėgioti, nes turėjo vytis grobį, ir nuo tada žmonės neprarado šio gebėjimo. Pasaulinę bėgimo dieną pažymima, kokią didelę reikšmę tiek mūsų protėviams, tiek šiuolaikiniam žmogui turi bėgimas, judėjimas. Pasaulinė bėgimo diena skirta suburti tuos žmones, kurie mėgsta bėgimą, ir paskatinti tuos, kurie dar nespėjo ar nebandė to daryti.
Bėgimas – mankštos forma
Turbūt visiems žinoma, kad bėgimas yra puiki mankštos forma, didina širdies ritmą, degina kalorijas ir gerina fizinę sveikatą. Kuo daugiau bėgiosite, tuo labiau sustiprinsite imuninę sistemą, sveikatą, būsite energingesni visą likusią dienos dalį. Bėgimas ne tik padeda gerinti fizinę sveikatą, numesti svorio, bet ir gali padėti jūsų psichinei sveikatai. Šis puikus fizinės veiklos būdas veikia kaip meditacijos forma – mažina stresą bei nerimą.
Bėkite, kiek leidžia galimybės
Taigi minint Pasaulinę bėgimo dieną siūlome pasivaikščioti ar palenktyniauti su draugais, vaikais ar anūkais. Neprivalote iškart nubėgti 100 mylių ar nueiti 20 kilometrų, tai nėra dalyvavimas maratone, galite tą padaryti ir trumpesniais atstumais. Bėgimas yra lanksti sporto šaka, jį galima pritaikyti bet kokio amžiaus ir gebėjimų žmonėms – svarbiausia yra pradėti. Bėkite, kiek leidžia jūsų galimybės. Viena iš bėgimo alternatyvų yra vaikščiojimas, todėl, jei bėgti negalite, eikite pasivaikščioti. Tiesiog apsiaukite sportinius batelius, pasiimkite šiek tiek vandens atsigerti ir išeikite į lauką pabėgioti ar greitu žingsniu pasivaikščioti. Eikite į netoliese esantį parką ar savo kiemą, sportuokite su savo vaikais, bėgiokite, žaiskite su jais sportinius žaidimus ir skatinkite juos sportuoti.
Bėgimas suartina žmones
Be teikiamos geresnės fizinės ar psichinės sveikatos, bėgimas suartina žmones, pagerina santykius ir yra puikus būdas praleisti daugiau laiko su šeima ar draugais. Visų amžiaus grupių, gebėjimų ir skirtingo fizinio pajėgumo žmonės gali dalyvauti bėgime, registruodami save ar komandą specialioje Pasaulinės bėgimo dienos interneto svetainėje. Skatinkite savo šeimos narius ir draugus kuo daugiau bėgioti ir sukurkite geriausius prisiminimus, kurie liks jums visą gyvenimą!
Patarimai, kaip taisyklingai bėgioti
Bėkite nuleistais pečiais. Negūžčiokite pečiais. Stenkitės, kad jie būtų kuo žemiau ir atokiau nuo ausų! Atloškite pečius atgal tarsi spausdami rašiklį tarp menčių – tai padeda išlaikyti ištvermę.
Bėgdami laikykite galvą pakeltą ir tiesią.
Bėgant kaklas bei žandikaulis turi būti atpalaiduoti, o žiūrint žemyn pečiuose ir kakle gali atsirasti įtampa. Nelinguokite galva pirmyn atgal – ausys turi būti vienoje linijoje su pečiais.
Atpalaiduokite rankas.
Kai kuriems žmonėms tai pavyksta natūraliai, bet kai kas bėgioja rankas sugniaužę į kumščius – tai taip pat gali sukelti įtampą pečiuose ir nugaroje. Bėgdami statykite koją ant pėdos vidurinės dalies. Pabandykite sutelkti dėmesį į tai, kad koja reguliariai nusileistų ant pėdos vidurinės dalies, nes nusileidžiant ant pirštų ar kulno gali padidėti traumų rizika.
Kontroliuokite kelių pakėlimą.
Jei bėgdami kelsite kelius per aukštai, bėgsite šokinėdami, todėl kūnas su kiekvienu žingsniu turės atlaikyti didesnį krūvį. Bėgdami šiek tiek sulenkite kelius, kad sumažėtų dėl kietų paviršių sąnariams tenkanti apkrova.
Bėgdami šiek tiek pasvirkite į priekį.
Bėgdami niekada nesiloškite atgal ir nebūkite vertikalioje padėtyje, o šiek tiek pasvirkite į priekį, kad sumažėtų nugaros raumenims tenkanti apkrova. Papildomos informacijos gali suteikti Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centro Visuomenės sveikatos stiprinimo skyriaus specialistas Žilvinas Sakalius el. paštu zilvinas.sakalius@hi.lt.
Birštono savivaldybės taryboje – jaunimo barniai, diskusijos bei įjungtas taupymo režimas
Vacys Staknys
Birželio 1 d. į posėdį susirinkę Birštono savivaldybės tarybos nariai
Baigėsi pirmos šiais metais Perimetras varžybos. Pamiegojus kažkaip
viska bandau sudėlioti i savo lentynas . Ralis buvo super,
nežiurint i kai kurias organizatoriu klaidas kelio knygoj ( kas
nedirba tas neklysta ), bet visumoj ekspromtu gavosi naktinis ralis,
kas ineše nemažai žavesio. Klaidu išvengti nepavyko turbut niekam, tik
vieniems jos kainavo mažiau, kitiems daugiau, mums tai kainavo minimum
2h baudu ko pasekoje 10 vieta iš 16-os , bet mes nenuleidžiame
ranku ir laukiame sekančio ralio, kuris bus keturių dienu ! Ačiū visai
Rytrama racing komandai ir organizatoriams ir aisku dalyviams o
ipatingai Airidas Pawardenis ir Andris Mālnieks , kurie padejo nakti
atversti mus ant ratų ir testi lenktynes ! Jūs visi nuostabūs –
laukiam sekančių startu !
Nelaimės paprastai įvyksta staiga, be perspėjimo. Jos gali priversti skubiai išvykti iš darbo, laisvalaikio praleidimo, mokymosi ar kitos vietos, kurioje lankotės, į saugią vietą arba atvirkščiai – galimas įkalinimas.
Gegužės 16 d. „Eglės“ sanatorijoje Birštone vyko
Birštono ir Prienų policijos komisariatų bendruomenės pareigūnių organizuoti mokymai „Netikėtų nevaldomo smurto proveržių (AMOK) situacijų ypatumai, pasekmės, rekomendacijos, kaip elgtis susidūrus su galimo AMOK užuomazgomis ir pačiu AMOK proveržiu“.
Mokymų metu Lietuvos policijos mokyklos Profesinių įgūdžių valdybos 2-ojo skyriaus viršininkas Simonas Baltrušaitis supažindino su AMOK, vis labiau pasaulyje plintančio smurto reiškinio, apibrėžiamo kaip kitų asmenų išprovokuotu, savaime susiformavusiu, mirtinai pavojingu destruktyviu elgesiu su pasekmėmis (žmonių žudymu, sunkiu sveikatos sužalojimu), suvaldymo rekomendacijomis, pačiu AMOK reiškiniu, kaip jį atpažinti ir reaguoti.
Dėkojame susirinkusiems Birštono ir Prienų savivaldybių, įstaigų, organizacijų atstovams. Ir „Eglės“ sanatorijos kolektyvui už priėmimą.
„Faktai nenustoja egzistuoti dėl to, kad jie būna ignoruojami“ (Aldouso Huxley citata).
Džiaugiamės galėdami informuoti, kad Socialinio transporto paslaugas teiksime ir naujai įsigytu automobiliu. Dėkojame Prienų rajono savivaldybė už atnaujintą transporto ūkį.
Primename, kad paslauga gali naudotis Prienų rajono gyventojai:
– senyvo amžiaus asmenys;
– mažas pajamas gaunančioms šeimos;
– socialinę riziką patiriančių šeimų vaikai ir jų šeimos nariai;
– neįgalieji, kuriems Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo nustatyta tvarka yra nustatytas neįgalumo lygis ir mažesnis darbingumo lygis, arba specialiųjų poreikių lygis, jų atstovai, lydintys neįgaliuosius, Paslaugos teikimo metu (sutuoktinis, vaikai, tėvai, globėjai, rūpintojai, organizacijos/savivaldybės darbuotojai ir kt.)
Paslauga teikiama vykstant į/iš:
– sveikatos priežiūros įstaigas ir medicininės, profesinės, socialinės reabilitacijos įstaigas ar ortopedijos įmones;
– neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybas neįgalumo ar darbingumo lygiui nustatyti;
– ugdymo, lavinimo, mokymo, užimtumo įstaigas, dienos centrus, krizių ar priklausomybių centus;
– socialinės globos įstaigas;
– kitas socialines paslaugas teikiančias įstaigas, organizacijas ir valstybės institucijas
Informacija teikiama ir paslauga užsakoma telefonu:
+370 601 99377