Pakuonio seniūnijos ataskaitoje – mintys apie mokyklos ir miestelio ateitį

narvydasNeretai tiesiog pagalvoji, ar verta eiti į seniūnijų ataskaitinius susirinkimus, nes juose sudėtinga išgirsti ką nors naujo.

Charizmatiškasis Pakuonio seniūnijos seniūnas Audrius Narvydas, nors ir pateikė nemažai informacijos apie atliktus darbus, vis tik nepamiršo paminėti ir problemų, kurių seniūnijos administracija savo jėgomis negali išspręsti.

Kelių priežiūra, vėjo jėgainių projektas ir vandens ir nuotekų tinklų plėtra – štai klausimai, kurie tapo pagrindinėmis susirinkimo diskusijų temomis.

Nemažai diskusijų sulaukė ir klausimas dėl autobusų maršruto Prienai – Kaunas per Pakuonį trumpinimo iki Piliuonos.

Laimutė Raugevičienė, pristatydama minėtą klausimą, teigė, jog maršrutas iki Kauno – tai pakuoniškių gyvenimo istorinė dalis, todėl jį būtina išsaugoti. Prienų rajono savivaldybės administracijos direktorius Algis Marcinkevičius paaiškino, jog sprendimas trumpinti maršrutą iki Piliuonos buvo priimtas, nes jis yra nuostolingas, o Kauno rajono savivaldybė atsisakė pasidalinti išlaidų dengimo našta. Administracijos vadovas patikino, jog Pakuonio gyventojai turės galimybę nuvykti į Kauną įprastu būdu be didesnių problemų, nes šiuo metu derinami dviejų maršrutų (Prienai – Piliuona ir Piliuona – Kaunas) grafikai.

Pasak A. Marcinkevičiaus, savivaldybė negali mokėti už tai, jog kursuoja tušti autobusai.

Administracijos direktorius taip pat akcentavo, jog seniūnijos turi tvarkyti kelius, nelaukdamos naujo biudžeto paskirstytų lėšų, nes sutartis su rangovais galioja iki gegužės mėnesio.

A. Marcinkevičiaus teigimu, Pakuonio bendruomenė turi susirūpinti mokyklos ateitimi, nes artėjama prie situacijos, kai mokykla gali būti reorganizuota į pradinę, nekalbant apie tai, jog būtina išnaudoti renovuotos mokyklos pastatus.

Seniūnas A. Narvydas išsakė viltį, jog patalpų panaudojimo klausimas bus išspręstas teigiamai, nes mokykloje gali būti įkurdinta ir seniūnija, ir vaikų ikimokyklinės grupės.

Dėl mokyklos statuso išsaugojimo turi susimąstyti visa bendruomenė, nes būtent nuo tėvų sprendimų ir priklauso mokyklos likimas.

Pakuonio gyventojai domėjosi nuotekų priėmimu į valymo įrengimus, nes dabar dažniausiai, jomis atsikratant, teršiama aplinka. Administracijos vadovas patikino, jog Pakuonyje esami valymo įrengimai dėl technologinių sprendimų negali priimti nuotekų, bet jų išvežimą gali organizuoti „Prienų vandenys“. Kalbant apie gamtos teršimą, anot A.Marcinkevičiaus, čia savo žodį turi pasakyti aplinkosauga.

Daugiausiai emocijų buvo išlieta diskusijose apie vėjo jėgainių statytojų norus įsikurti Pakuonio seniūnijoje.

Dvylikių kaimo bendruomenės pirmininkė Levutė Kuzmickienė emocingai paaiškino, jog kova su vėjo jėgainių statytojais tęsiasi teismuose, o šią problemą „užtaisė socialdemokratas Alvydas Vaicekauskas“.

Tarybos narys atkirto, jog čia jokių jo ir artimųjų interesų nėra, o tik buvo sudarytas sandoris dėl 60 arų žemės sklypo pardavimo. A. Vaicekausko teigimu, vėjo jėgainių yra visur.

Tarybos narys taip pat pasisakė ir kitais svarbiais klausimais. Kalbėdamas apie mokyklos likimą, pastebėjo, jog dėl vaikų mažėjimo mokykloje kalta ne tik emigracija, bet ir patys seniūnijos gyventojai, išvežantys savo vaikus mokytis kitur.

Susirinkimo pabaigoje buvo pasakyta auksinė mintis, jog reikia daugiau kalbėti prieš priimant sprendimus, o ne po to.

Taip pat skaitykite

1 komentaras

  1. Valdas

    Mintys labai paprastos: mokyklos laukia toks pats likimas kaip ir pradinės „Nemuno“ mokyklos.Pastatas merdi,skolos vistiek auga.Pradinė“Nemuno“mokykla Prienus garsino savo darbais kaip ir dabartinė
    Prienų krepšinio komanda,o miesto valdžios vyrai miega.Mere labas rytas pradėkit ką nors daryti.