Pakuonio pagrindinei mokyklai skamba varpai?

Vidmantas Venclovas

2023 / 2024 m. mokslo metus Pakuonio pagrindinė mokykla sutinka be 6-os klasės, 8-ąją gelbės savivaldybės biudžetas, pradiniame ugdyme bus sujungtų klasių. Kas gi vyksta Pakuonio seniūnijoje? Kodėl mokykla, kurioje pakankamai geri ugdymo rezultatai, tinkama infrastruktūra, praranda mokinius?

Rugpjūčio 31 d. Prienų rajono savivaldybės Tarybos posėdyje vykusioje diskusijoje buvo keliamas klausimas, kas bus toliau. Šiandien nepavyksta suformuoti vienos klasės, kita – ant ribos. Kodėl Pakuonio gyventojai nenori leisti savo atžalų į miestelyje esančią pagrindinę mokyklą?

Per miestelyje vykstančius renginius visada šiltai sutinkami tie, kurie atvyko į Pakuonio seniūniją ir joje kuria savo gyvenimą. Ir tai daugiausiai jauni žmonės.

Pakuonio gyventojai teigia, jog pirmasis smūgis, po kurio miestelio mokykloje prasidėjo mokinių „nutekėjimas“, tai vidurinio ugdymo panaikinimas.  Neliko 11–12 klasių ir tėvai pradėjo dairytis į tas mokyklas, kur vaikai galėjo gauti vidurinį išsilavinimą.

Prienų rajono savivaldybė, matydama sudėtingą situaciją, net pakeitė pavėžėjimo tvarką, pagal kurią vaikai gali būti vežami į seniūnijų mokyklas iš miesto, jei pageidauja tėvai, finansuoja trūkstamą mokinio krepšelio dalį. Bet situacija nesikeičia. Tarybos nariai jau pradeda kalbėti, jog tam, kad Pakuonyje galėtų mokytis vaikai ir būtų tinkamai išnaudota mokyklos infrastruktūra, reikia kurti kitos mokyklos filialą. Tiesą pasakius, tokie sprendimai praktiškai nepasiteisina. Visi jie laikui bėgant „miršta“.

Nejaugi Pakuonio gyventojai nenori turėti miestelyje mokyklos? Mokykla tai ne tik švietimo įstaiga, tai kultūros ir sporto židiniai, ir vieta, kuri sujungia jauną ir seną.

Visgi, įdomu. Kodėl Pakuonio seniūnijos gyventojai pasirenka savo atžalas vežioti į kitas mokyklas, o ne į vietinę? Būtų gerai sužinoti priežastis. Rašykite (kvitrina@gmail.com), skambinkite (8 650 77457), pasidalinkite savo nuomone. Gal tada atsakingos institucijos galės priimti tinkamus sprendimus ir mokykla liks gyvuoti.

Taip pat skaitykite