Padėkos raštai ir atminimo dovanėlės mokiniams bei picos piknikas laivo denyje

Vilija Čiapaitė

Prienų kraštas gali didžiuotis gausiu būriu mokinių, kurie sėkmingai savo žiniomis, muzikiniais, meniniais, akademiniais pasiekimais garsina ne tik kraštą, bet ir mokyklas, kuriose dirba gausus būrys šaunių mokytojų. Taigi jau mokslo metų pabaiga beldžiasi į atostogų duris ir netrukus mokiniai pabirs ten, kur atostogaus.
Birželio pirmąją savaitę pradinių klasių mokiniai iš Prienų rajono mokyklų buvo sukviesti į nuostabią erdvę prie Nemuno, kur šauniausiems ir daug pasiekusiems buvo įteikti padėkos raštai bei atminimo dovanėlės, kurias įsteigė Prienų švietimo pagalbos tarnyba, Prienų rajono savivaldybės meras, Prienų rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus.

Taigi padėkos raštus mokiniams įteikė už „Sėkmingą dalyvavimą dalykinėse olimpiadose ir konkursuose bei puikius akademinius pasiekimus“, „Už sėkmingą dalyvavimą rajono, šalies konkursuose bei puikius akademinius ir meninius pasiekimus“, „Už sėkmingą dalyvavimą šalies konkursuose ir puikius meninius pasiekimus“, „Už aktyvų dalyvavimą rajoninėse olimpiadose, šalies konkursuose bei puikius akademinius pasiekimus“. Padėkos raštai įteikti už puikius pasiekimus šalies muzikiniuose konkursuose ir Tarptautiniame matematikos konkurse „Kengūra“, „Už sėkmingą dalyvavimą rajoniniuose, šalies konkursuose ir puikius meninius pasiekimus“, „Už puikius pasiekimus Lietuvos mokinių televizijos konkurse „Dainų dainelė“, „Už sėkmingą dalyvavimą rajoninėse olimpiadose, šalies ir tarptautiniuose konkursuose ir puikius akademinius ir meninius pasiekimus“.

Piknikas ant laivo „Algirdas“ denio
Tačiau pradinukų laukė staigmena – piknikas su pica ant laivo „Algirdas“ denio ir kelionė juo iki Birštono bei atgalios.
Pirmiausiai kiekvienos klasės mokinukai su mokytojomis susirado jiems patikusią erdvę. Gidė ir kapitonas pasveikino keleivius ir laivas pajudėjo nuo prieplaukos. Ne vienas jau yra plaukęs šiuo laivu, tačiau juos sužavėjo piknikas su pica ir sultimis. Štai čia buvo puiki staigmena, kuri buvo palydėta džiaugsmingais šūksniais. Plaukiant Nemunu, mokiniai kalbino ant kranto žvejojančius žvejus, mosavo rankomis. Žvejai taip pat atsakė tuo pačiu. Bene daugiausiai dėmesio sulaukė plaukimas pro paukščių salą, kur mažosios žuvėdros, kirai, antys, gulbės „puotavo“, nekreipdami dėmesio į pro šalį plaukiantį laivą.

Ties Birštonu „Algirdas“ lengvai apsisuko ir plaukė Prienų link. Mokiniai šurmuliavo, dalinosi jau beveik už nugaros praėjusiais mokslo metais ir būsimomis kelionėmis atostogų metu, kiti gi įnikę į mobiliuosius telefonus bandė jų galimybes. Taigi vaikai yra vaikai, kurie pasirinko savus poilsio ir jo praleidimo būdus. Juk tuoj tuoj atostogos! „Algirdui“ prisišvartavus prie prieplaukos Prienuose, mokiniai nelabai troško išlipti iš jo. Juk tokių pramogų ne kasdien sulauksi ir galbūt vėl teks palaukti!
Tačiau vasaros atostogos ne už kalnų. Ir, ką žinai, šie mokinukai gal atsives tėvus, gimines, pažįstamus paplaukioti puikiu laivu Nemuno vandenyse, o gal saugiai įsikurs jaukioje vietoje ir sklaidys skaitydami knygos puslapius arba, tiesiog, naršys mobiliajame telefone. Juk vasara, atostogų metas!

Taip pat skaitykite