Padėkime ukrainiečiams

4

Gyvename ypač neramiu laiku. Visai netoliese, mums istoriškai ir geografiškai artimoje šalyje nuo 2014 metų vyksta nuožmus karas, kurį sukėlė įžūlus Ukrainos ir mūsų kaimynas Putino Rusija. 2022 metų vasario 24 dieną buvo pradėtas itin agresyvus šios agresijos etapas. Priešas stengiasi užimti naujas teritorijas, žudo, prievartauja beginklius Ukrainos gyventojus, plėšia jų turtą ir nesiruošia sustoti.

Kiekvienas karas, o ypatingai šis, yra lydimas dezinformacijos Rusijos informacinėje erdvėje. Dar gerokai prieš 2014 metus Rusijos žiniasklaidoje, ypač televizijos pokalbių vakaro laidose pagrindinė tema buvo įvykiai Ukrainoje, jos politinė raida, „blogėjanti“ ekonominė situacija. Ilgą laiką tai buvo transliuojama ir per Lietuvoje veikiančius televizijos kanalus bei internetinėje erdvėje. Deja, tai padarė įtaką ir daliai mūsų.

Bendraujant artimoje aplinkoje, neišvengiamai iškyla karo Ukrainoje arba šios šalies pabėgėlių tema. Tenka išgirsti klausimą, esą nesuprantama, kas šį karą pradėjo ir kam jis naudingas, kad ukrainiečiai turėtų nustoti ginti savo šalį, sudėti ginklus ir tuo esą viskas baigtųsi. Šalia to girdime nepasitenkinimą ir Ukrainos pabėgėliais, jų neblogais automobiliais, moterų makiažu, ar galimai pertekliniais pageidavimais.

Visa tai rodo, kaip gerai ir ramiai mes gyvename, negalėdami bent maža dalimi suprasti, ką prarado šie žmonės ir kodėl jie  šalia mūsų atsidūrė. Jie buvo priversti palikti savo tėvynę, namus, o šeimos vyrai kovoti su priešu. Čia gyvenančios ukrainiečių šeimos yra nesibaigiančiame strese, įtampoje, laukiant pačių blogiausių naujienų.

Vakarų pasaulis pagaliau suprato, kad ukrainiečiai savo krauju moka ne tik už savo, bet ir viso vakarų pasaulio, kurio dalimi yra Lietuva bei kiekvieno mūsų namai, laisvę ir taiką. Tą suprasti turime kiekvienas iš mūsų. Kova dar pareikalaus aukų. Būkime kantrūs ir pakantūs, padėkime kuo galime kovojančiai šaliai ir besiglaudžiantiems mūsų mieste ukrainiečiams.

Danielius Cikanavičius

Kandidatas rinkimuose į Birštono savivaldybės Tarybą nuo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionys demokratai Nr. 9

Politinė reklama. Bus apmokėta iš TS-LKD kandidatų sąrašo Birštono rinkimų apygardoje politinės kampanijos sąskaitos.

Taip pat skaitykite