Pabėgusieji nuo miesto triukšmo

IMGP7150Pavasario pleneras Nemajūnuose šį kartą sulaukė ne profesionalių dailininkų, bet žmonių, ieškančių savęs išreiškimo tapyboje.

Kuratorius, mokytojas ir savotiškas „dailės tėvas“ – mokytojas Antanas Obcarskas džiūgavo it vaikas, nes šis susibūrimas tikrai pasiteisino. Kiekvienas dailininkas, turintis profesiją (teisininkai, inžinieriai, kirpėjos vizažistės, nekilnojamo turto brokeriai), atskleidė save nuostabiame gamtos prieglobstyje Nemajūnuose. Čia globėjišką ranką ištiesęs klebonas, dekanas mons. Jonas Dalinevičius visada mintimis buvo su menininkais, kurie dirbo, stebėjo, klausėsi gamtos garsų.

Ir koks renginys be Birštono kultūros ir laisvalaikio centro vadovo Zigmo Vileikio, kuris it pilkasis kardinolas, moka tyliai ir ramiai suorganizuoti, pasiūlyti ir viską sujungti. Be abejo, su juo dirba ir kiti nematomi pagalbininkai, kuomet pajunti tik globojančią jų ranką…

O pabėgusiems nuo miesto triukšmo žmonėms pleneras buvo tarsi dvasinė atgaiva, kuri atsispindėjo jų kūryboje. Žvelgdamas į abstrakcija dvelkiančius paveikslus, galėjai pamatyti jausmų harmoniją, tarsi iš vulkano besiverčiančias mintis, žalią pievą, kurioje galėjai pasijusti it nykštukas, klaidžiojantis tarp didelių ir masyvių pievos žolynų, harmoningų peizažo vaizdinių… Paveikslai gana įdomūs ir turintys gilią prasmę. Besilankydamas parodoje gali rasti kūrinių pagal savo skonį, nes dvylika menininkų viską matė savaip, kaip ir išgyveno kiekvieno paveikslo gimimą.

Plenero baigimo proga mons. J. Dalinevičius džiaugėsi, kad menininkai buvo priglausti ramybe dvelkiančioje vietovėje, kur gyvenimas per tą trumpą laiką tapo pilnaverčiu ir produktyviu.

Taigi, plenere dalyvavo Antanas Obcarskas (plenero kuratorius), Ugnius Motiejūnas, Kristina Gontienė, Irma Gūžienė, Daiva Kupstienė, Aušra Kristina Kojelavičiūtė, Rūta levutienė, Lina Morkūnaitė-Vilkelienė, Dainora Ramanauskienė, Gintarė Šiaulienė, Raimonda Tamošiūnaitė ir Aušra Žukauskienė.

O dailininkai niekaip negalėjo patikėti, kad jų darbai įgavo tarsi antrą gyvenimą, nes įkvėpti gamtos muzikos tapo brandesni, subtilesni ir nepakartojami.

Pleneras, kuris ne vieną pakvietė atvykti į Birštono šventę, buvo it neoficialus jos atidarymo renginys.

Vilija Čiapaitė

Taip pat skaitykite