Norinčiųjų tapti merais eilė ilgėja

IMAG1022Kandidatai į Prienų rajono savivaldybės mero postą dygsta lyg grybai po gero lietaus. Įdomiausia tai, jog rajono žmonės turės didelį pasirinkimą nuo jau buvusių merų iki politikos naujokų.

Apie savo kandidatus į mero postą jau oficialiai paskelbė socialdemokratai (Alvydas Vaicekauskas), konservatoriai (Juozas Krikštolaitis), „darbiečiai“ (Rima Zablackienė), „tvarkiečiai“ (Loreta Jakinevičienė), „žalieji“ (Antanas Gustaitis), „laisvieji liberalai“ (Algis Marcinkevičius).

Pagal naujienų portalo kvitrina.com turimą informaciją, aiškus ir „liberalsąjūdiečių“ kandidatas (Gintautas Bartulis). Nemiega ir į komitetus susibūrę visuomenininkai, kurie delegavo (Arūnas Vaidogas) arba tikrai deleguos (Egidijus Visockas) savo atstovus kovoti dėl mero posto. Kol kas rajono žmonių „teismui“ atiduoti 9 kandidatai, kurie pasiryžę būti artimiausius ketverius metus mūsų „tarnais“ ir vedliais į šviesesnį gyvenimą.

Tiesa, dar nežinome, ar bus dešimtasis kandidatas, nes paslaptingumo skraistė vis dar plevėsuoja virš „valstiečių“.

Iš gana ilgo sąrašo visi kandidatai jau yra ragavę valdžios duonos, todėl žino šios vietos privalumus ir, turbūt, užkraunamą atsakomybę. Tiesa, artėjančiuose rinkimuose sunkiausią egzaminą laikys ne kandidatai į mero postą, o rinkėjai, nes būtent jie spręs, kas vadovaus rajonui. Rinkėjams užkraunama didžiulė atsakomybė, nes niekas nežino ar bus patenkinti žmonių lūkesčiai. O jų tikrai daug.

Situacija rajone nepavydėtina. Savivaldybės biudžeto surinkimas gana problemiškas. Vadovai pripažįsta, jog biudžetinių įstaigų darbuotojams atlyginimai suplanuoti tik 10 mėnesių. Skolos įmonėms už paslaugas siekia milijonus, neskaičiuojant įsipareigojimų bankams.

Tiesa, Prienai gaus 13 mln. litų tikslinių investicijų. Tai bus labai rimtas iššūkis – ar pavyks šiuos milijonus tinkamai investuoti ir su didžiausiu efektyvumu?

Taip pat rinkdami merus mes neturime pamiršti, kad jų įgaliojimai ne itin dideli, todėl tiesiogiai išrinktas savivaldybės vadovas turės įvertinti ir suderinti įvairių politinių jėgų interesus, kad pasiektų sutarimą ir, aišku, numatytus tikslus.

Povilas Končius

Taip pat skaitykite

10 komentarai

 1. kabarosimes

  JBet koks aukstasis issilavinimas inteligencijos ir platesnio mastymo nepriduoda. Todel nereiketu niekinti kazkurio aukstojo mokslo. Tiktu kazkas meru ar ne prie issilavinimo dar yra asmenines savybes, zmogaus isprusimas, kultura ir t.t.Taigi yra visa puokste privalumu., kuriu, gaila, turbut neatitinka ne vienas is siu kandidatu…Gal dar atsiras kas naujo…O mes temokame matyti pavydziu lietuvisku zvilgsniuku …Ka padarysi, kad esam tokie rinkejai, tokia ir pasiula turime…Taip ir kabarosimes molyje dar ilgai ir nuobodziai…

 2. Tadas

  Manau, kad rinkėjai turėtų būti atsargūs ir nebalsuoti už populistus ir tokius kandidatus, kurie ateina prie valdžios lovio ne dėl didžiulio noro tarnauti savo rajono žmonėms , o dėl didžiulio noro sukišti rankas į valstybės pinigus ir smagiai pagyventi tuos kadencijos metelius.Gera paskui važinėti leksusais, ilsėtis turkijose ir egiptuose ir girtis savo turtais.Turėtų būti įstatymas draudžiantis kurį laiką kandidatuoti veikėjams, kurie jau buvo įkliuvę dėl valdiškų pinigų grobstymo ar kitokių finansinių nusižengimų.

 3. Paagituokime :)

  Oi šaunuoliai „komentatoriai“. Tiesiogine politine agitacija užsiimkite kitose vietose. Nereiktų taip persistengti Vaicekausko gerbėjams. Gerai, kad tarybinių laikų agronomas „išmano ekonomiką, domisi švietimo klausimais“. Bet gal ir pedagoginį išsilavinimą turintis kandidatas „išmano ekonomiką, domisi žemės ūkio klausimais“? Nejaugi mūsų rajonas tik sėjomaina gyvas?

 4. Ankstesniam komentarui

  Paskutiniam sakiny klaida: „netikrais“ reikėjo rašyt kartu.
  Priduriu: būtų dar geriau, jeigu be Jūsų išskiriamos ekonomikos ir žemės ūkio kandidatas būtų išprusęs įvairiais klausimais, tame tarpe bendrakultūriniais, kas privalu kiekvienam inteligentui, o ką jau kalbėt apie atstovaujantį rajonui; kad savo pseudokultūros jis nedemonstruotų vien kokio nors Radžio „Ką daryt?“ klausymusi ar kultūra laikytų vien pigius baliukus kur nors periferijose ir pan.