Norinčiųjų tapti merais eilė ilgėja

IMAG1022Kandidatai į Prienų rajono savivaldybės mero postą dygsta lyg grybai po gero lietaus. Įdomiausia tai, jog rajono žmonės turės didelį pasirinkimą nuo jau buvusių merų iki politikos naujokų.

Apie savo kandidatus į mero postą jau oficialiai paskelbė socialdemokratai (Alvydas Vaicekauskas), konservatoriai (Juozas Krikštolaitis), „darbiečiai“ (Rima Zablackienė), „tvarkiečiai“ (Loreta Jakinevičienė), „žalieji“ (Antanas Gustaitis), „laisvieji liberalai“ (Algis Marcinkevičius).

Pagal naujienų portalo kvitrina.com turimą informaciją, aiškus ir „liberalsąjūdiečių“ kandidatas (Gintautas Bartulis). Nemiega ir į komitetus susibūrę visuomenininkai, kurie delegavo (Arūnas Vaidogas) arba tikrai deleguos (Egidijus Visockas) savo atstovus kovoti dėl mero posto. Kol kas rajono žmonių „teismui“ atiduoti 9 kandidatai, kurie pasiryžę būti artimiausius ketverius metus mūsų „tarnais“ ir vedliais į šviesesnį gyvenimą.

Tiesa, dar nežinome, ar bus dešimtasis kandidatas, nes paslaptingumo skraistė vis dar plevėsuoja virš „valstiečių“.

Iš gana ilgo sąrašo visi kandidatai jau yra ragavę valdžios duonos, todėl žino šios vietos privalumus ir, turbūt, užkraunamą atsakomybę. Tiesa, artėjančiuose rinkimuose sunkiausią egzaminą laikys ne kandidatai į mero postą, o rinkėjai, nes būtent jie spręs, kas vadovaus rajonui. Rinkėjams užkraunama didžiulė atsakomybė, nes niekas nežino ar bus patenkinti žmonių lūkesčiai. O jų tikrai daug.

Situacija rajone nepavydėtina. Savivaldybės biudžeto surinkimas gana problemiškas. Vadovai pripažįsta, jog biudžetinių įstaigų darbuotojams atlyginimai suplanuoti tik 10 mėnesių. Skolos įmonėms už paslaugas siekia milijonus, neskaičiuojant įsipareigojimų bankams.

Tiesa, Prienai gaus 13 mln. litų tikslinių investicijų. Tai bus labai rimtas iššūkis – ar pavyks šiuos milijonus tinkamai investuoti ir su didžiausiu efektyvumu?

Taip pat rinkdami merus mes neturime pamiršti, kad jų įgaliojimai ne itin dideli, todėl tiesiogiai išrinktas savivaldybės vadovas turės įvertinti ir suderinti įvairių politinių jėgų interesus, kad pasiektų sutarimą ir, aišku, numatytus tikslus.

Povilas Končius

Taip pat skaitykite

10 komentarai

  1. brisius

    Sarasas „nusipelniusiu“ veikeju, kurie jau seniai turetu buti istorijos siukslyne. Nera, ka rinkti, gal iskelkim koki suni, tas nors nevagia ir savo artimuju nedarbins, tik kai kada kam nors ikas.