Naujomis kolekcijomis pulsuojantis Birštonas

Vilija Čiapaitė

Jau dvyliktąjį kartą Birštonas džiūgavo nuo jaunimo šurmulio. Lietuvoje garsus moksleivių ir jaunimo festivalis – konkursas „Avangardas 2015” skatina jaunąją kartą kurti, siūti ir demonstruoti plačiam žiūrovų ratui savo kūrybos ir darbo rezultatus – madas.

Beje, šiais metais į festivalį – konkursą atvežtos net 23 kolekcijos iš Alytaus, Kauno, Plungės, Kalvarijos, Ignalinos, Šiaulių, Marijampolės, Prienų, Kauno r. Lapių ir pačių birštoniškių.

Komisija (Prienų bendruomenės vaikų užimtumo centro vadovė Auksė Grižaitė, Birštono meno mokyklos mokytoja Dalia Jegelevičienė, dizainerės Goda Deltuvienė ir Laura Vosyliūtė, Prienų meno mokyklos dailės mokytoja Kristina Žuklienė, tekstilės dizainerė Laura Vosyliūtė), kuri vertino moksleivių ir jaunimo kolekcijas, turėjo pakankamai darbo. Kasmet darbai vis gražėja, kai kurie verti ir didžiųjų šalies ir užsienio podiumų.

Ypač savo išskirtinumu daugelį sužavėjo Birštono meno mokyklos Dizaino studijos kolekcija „Lino spalvos”. Ši kolekcija, kaip sakė studijos vadovė ir šio renginio krikštamotė Vilma Krasauskienė, susijusi su šiais etnografinių regionų metais. Beje, žinome, jog šiems metams skirtų renginių, populiarinančių etnokultūrines regionų tradicijas, gausu visoje Lietuvoje, tačiau nuo pradžios iki pabaigos sustyguotas kolekcijos pristatymas tikrai daugelį, neišskiriant ir komisijos narių, sužavėjo ir tarsi prisidėjo prie etnografinių metų sklaidos.

Koordinatorė, Dizaino studijos vadovė V. Krasauskienė pasidžiaugė, jog jos idėjai neatsisakė pagelbėti Birštono meno mokyklos mokytojai Renata ir Mindaugas Bivainiai.

Daina „Saulala raudona” iškart sakyte sakė, jog kolekcija bus neįprasta. Taip ir buvo… Dainininkė Kotryna Aksanavičiūtė privertė šurmulį salėje nurimti ir stebėti kolekcijos – vaidinimo pristatymą, kuris daugumai buvo puikus pavyzdys.

Neabejotinai savitumu, kaip ir kasmet, išsiskyrė Kauno r. Lapių pagrindinės mokyklos Dizaino studija „Mes” su kolekcija „Pilka” ir Plungės „Ryto” pagrindinės mokyklos kolekcija „Iš praeities į ateitį”.

Renginys buvo pilnas netikėtų ir nenuspėjamų kolekcijų. Kiekvienas pasirodymas sulaukdavo plojimų ir susižavėjimo šūksnių. Tai įrodymas, jog tokie renginiai tikrai reikalingi.

Pagaliau, kaip sakoma, viskam būna pradžia ir pabaiga. Komisija ilgai tarėsi, nes apdovanojimai turėjo atitekti tiems, kurie to verti. Taigi, buvo paskirtos dvi pirmosios vietos – Plungės „Ryto” ir Kauno r. Lapių pagrindinių mokyklų dizaineriams, II vieta pelnytai atiteko Birštono meno mokyklos jauniesiems dizaineriams už kolekciją „Baltų simbolių mįslės (Supria Radiant Didla ir Evaldas Kašiuba, vad. Vilma Krasauskienė), trečiasis apdovanojimas iškeliavo į Šiaulių profesinio rengimo centrą.

Pati maloniausia akimirka, kuomet rezultatai susumuoti ir prasideda dovanų dalijimas. V. Krasauskienė kiekvienai komandai padovanojo po gabalą gražiai įpakuotą medžiagos, su potekste „Ir toliau kurkite, nesustokite!”. Kaip visada, prie jaunimo renginių prisidedantis Seimo narys Andrius Palionis per savo padėjėją Valę Petkevičienę įteikė šio renginio organizatorei V. Krasauskienei padėką.

 

Taip pat skaitykite