Muzika, sveikatingumas ir gamta – kūrybingų žmonių idėja virs realybe

IMGP4349

Viktoras Arbačiauskas
kvitrina.com

Birželio 12 d., kai Birštonas gyveno kurorto šventės akimirkomis, mieste ir Žvėrinčiaus miško take laisvai liejosi nuostabios muzikos melodijos, kurias kurorto gyventojams ir svečiams dovanojo Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos ir Kauno Juozo Naujalio muzikos  gimnazijos mokiniai.

Tada Žvėrinčiaus take sutikau ir prieniškį Aidą Aldakauską, kuris sutiko paaiškinti šios muzikinės akcijos esmę. Pasak jo, karantinas suteikė nemažai laiko apmąstymams, kurių dėka gimė projektas „Skambantis miškas“.  O šios idėjos sumanytojai yra Valerij Sogačiov, Arvydas Stašaitis ir Aidas Aldakauskas.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos departamento direktoriaus A. Aldakausko teigimu, projektas, kuriame į vieną visumą susilies muzika, sveikatingumas ir gamta, vyks spalio 1-3 dienomis ir bus skirtas Muzikos ir Mokytojų dienų paminėjimui.

Pasak viešosios įstaigos „Birštono Nemunas“ atstovo Arvydo Stašaičio, jam, kaip sveikatingumo projektų vykdytojui, imponuoja idėja sujungti judėjimo ir muzikos sukeliamas emocijas į vieną visumą. Bet svarbiausias momentas tas, jog į sveikatingumo stovyklą kviečiami visos Lietuvos meno ir muzikos mokyklų mokiniai, kurie ne tik skambins Birštone, Žvėrinčiaus miško take bei Prienuose pastatytais pianinais ir kitais instrumentais, bet ir turės galimybę sudalyvauti pėsčiųjų ir vandens žygiuose, kartu sukurti unikalų reginį ant Nemuno kranto.

Muzikantas ir pianinų derintojas Valerij Sogačiov teigė, jog muzika – tai kiekvieno žmogaus gyvenimo siela, todėl jis kartu su pianinų derintojų seminaro dalyviais nutarė prisidėti prie idėjos ir jie visi padės suremontuoti Muzikos dienoje naudojamus pianinus.

Neretai iš pirmo žvilgsnio nieko bendro neturinčios, bet kūrybingų žmonių galvose gimstančios idėjos, gali būti ir įgyvendintos. Ir tai smagu. Šis atvejis parodo, jog nereikia bijoti svajoti, nes svajonės gali virsti ir realybe.

Taip pat skaitykite