Mokomės ir kviečiame mokytis drauge

mokymai_bibliotekoje.

Balandžio 15–23 dienomis, Birštono viešojoje bibliotekoje, kaip ir daugumoje kitų šalies bibliotekų, vyko Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis finansuojamo, 2018 m. prasidėjusio projekto „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“  mokymai.

Pirmojoje grupėje pagal pradedantiesiems skirtą programą „Skaitmeninės technologijos TAU: ateik, sužinok, išmok“ mokėsi 9 žmonės. Jie supažindinti su darbo skaitmeniniais įrenginiais pagrindais, teksto rengimo, paieškos internete pradmenimis, elektroninėmis paslaugomis bei savarankiško mokymosi galimybėmis. Visi atsakė į mokymų vertinimo anketą, išlaikė testą, gavo pažymėjimus ir ne vienas iš jų yra pasiryžęs gilinti žinias pagal pažengusiųjų programas.

Mokymai naudos davė ne tik jų dalyviams, bet ir organizatoriams – paaiškėjo, ko trūksta, kad ateityje skaitmeninio raštingumo mokymams būtų sudarytos patogesnės sąlygas, o informacinėmis technologijomis besidomintys žmonės džiaugėsi, jog ir mokymams pasibaigus, bibliotekoje jie gali nuolatos konsultuotis, o prireikus yra mokomi individualiai.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ tęsis iki 2021-ųjų kovo mėnesio. Į nemokamus mokymus pagal pradedančiųjų ir pažengusiųjų programas kviečiame registruotis internetu: https://mokymai.vipt.lt/self_application arba Birštono viešojoje bibliotekoje, Suaugusiųjų skaitytojų aptarnavimo skyriuje bei telefonu (8 319) 65615.

Mokomės patys ir savo bendruomenės narius raginame: mokykimės drauge!

Genovaitė Mačiūtė
Donatos Revuckienės nuotrauka

 

Taip pat skaitykite