Mokesčių inspekcijos specialistai konsultoja

Mokesčių inspekcijos specialistai atokiau gyvenantiems mokesčių mokėtojams teiks konsultacijas bei padės deklaruoti pajamas

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) informuoja, jog tradiciškai kovo pabaigoje bei balandžio mėnesį asociacijos „Langas į ateitį“ įsteigtuose Viešuosiuose interneto prieigos taškuose Kauno AVMI specialistai teiks konsultacijas mokesčių mokėtojams pajamų bei turto deklaravimo klausimais bei padės teisingai užpildyti ir laiku pateikti elektronines deklaracijas.

„Teikdami konsultacijas rajonuose įsikūrusiuose Viešuosiuose interneto prieigos taškuose norime padėti teisingai pateikti deklaracijas atokiau gyvenantiems mokesčių mokėtojams, kurie galbūt namuose neturi interneto bei tiems, kuriems problematiška atvykti į teritorinius mokesčių inspekcijos skyrius ir išsiaiškinti rūpimus klausimus“, – pasakoja Kauno AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Judita Stankienė, pažymėdama, jog gyventojai noriai naudojasi šia paslauga, ir padedami rajonuose įsikūrusių bibliotekų darbuotojų bei apsilankančių mokesčių inspekcijos specialistų vis drąsiau deklaruoja pajamas bei turtą, o taip pat skiria paramą elektroniniu būdu.

Mokesčių administratorius su asociacija „Langas į ateitį“ bendradarbiauja jau ne pirmus metus ir, atsižvelgiant į poreikį, jos įsteigtuose Viešuosiuose interneto prieigos taškuose mokesčių inspekcijos specialistai su pajamas bei turtą norinčiais deklaruoti gyventojais bendrauja kasmet. Susitikimų metu gyventojai galės išsiaiškinti jiems rūpimus gyventojų pajamų mokesčio apskaičiavimo ir sumokėjimo klausimus, taip pat iš arčiau susipažinti su Elektroninio deklaravimo sistema (EDS) bei pateikti elektroninę deklaraciją.

Prienų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Stakliškių filiale, balandžio 13 d., 9 val. mokesčių inspekcijos specialistai teiks konsultacijas bei pagalbą deklaruojant pajamas.

Pažymėtina, jog į susitikimą atvykę gyventojai, norėsiantys deklaruoti pajamas internetu, turi su savimi turėti asmens dokumentą ir prisijungimo prie elektroninės bankininkystės duomenis.

Kauno apskrityje šiemet daugiau kaip 42 tūkst. gyventojų jau pateikė pajamų deklaracijas mokesčių administratoriui, elektroniniu būdu buvo pateikta 99 proc. deklaracijų.

Naudingos nuorodos

Elektroninio deklaravimo sistema: https://deklaravimas.vmi.lt/

VMI mokesčių informacijos centro konsultacinės medžiagos duomenų bazė: http://mic.vmi.lt/first.do

Elektroninio deklaravimo sistemos profilis socialiniame tinkle Facebook: https://www.facebook.com/e.deklaravimas

Mokesčių informacijos centro telefonas 1882.

Taip pat skaitykite