Mažiausia pasaulyje Biblija eksponuojama Birštono sakraliniame muziejuje

Mažiausia pasaulyje Biblija, dovanota JE Kaišiadorių vyskupui Juozui Matulaičiui, šiuo metu eksponuojama Birštono sakraliniame muziejuje. Tai kvadratinis, pusės centimetro aukščio ir tiek pat pločio miniatiūrinis, vos 10 gramų sveriantis įspūdingas leidinys. Jį galima skaityti tik atitinkamai stipriu padidinamuoju stiklu, puslapius verčiant specialiu pincetu.

_MG_2814

Dydžio palyginimui taip pat eksponuojama kita itin maža knyga, kuri yra 2,7 cm pločio ir 3,7 cm aukščio. Pirmajame puslapyje, naudojantis didinamuoju stiklu, galima perskaityti: „Holy Bible of the New Testament of Our Lord Jesus Christ“, 224 psl., printed in USA (spausdinta Amerikoje)“. Paskutiniame Biblijos puslapyje publikuojama „Paskutinės vakarienės“ reprodukcija ir Kristaus atvaizdas.

Į Birštono sakralinį muziejų miniatiūrinė Biblija atkeliavo 2013 m. ir eksponuota vasaros pradžioje.

2010 m. Čenajuje (Indija) buvo surengta Biblijai skirta paroda, kurioje eksponuota 800 įvairių Biblijos pavyzdžių.  Tarp jų – JE Kaišiadorių vyskupui Juozui Matulaičiui dovanotoji, miniatiūrinė Biblija. Vitrinose be kitų įvairaus pavidalo ir išvaizdos leidinių buvo eksponuojamos tokios keistenybės, kaip nedrėkstanti Biblija jūreiviams ir nelūžtanti Biblija, spausdinta ant plieninių puslapių.

Birštono savivaldybės informacija

Taip pat skaitykite