Mauručių kaimo bendruomenė laimėjo prizą

AB LESTO paskelbto socialinės iniciatyvos „Operacija 2020“ projektų konkurso nugalėtoja tapo Mauručių kaimo bendruomenė „Mauručia“. Šiai bendruomenei ir kitiems 7 laimėtojams buvo paskirstytas 60 000 litų prizų fondas. Mauručiams atiteko 9000 litų.

Konkursas, kurio pagrindinis partneris – Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija (LSSA), vyko jau antrus metus iš eilės. Organizuodama šį konkursą, AB „LESTO“ siekia padėti spręsti bendruomenėms aktualias, su elektros energija susijusias problemas.
Šiemet konkursui buvo pateiktos 32 paraiškos iš 29 Lietuvos seniūnijų, kurios varžėsi dėl 60 tūkst. litų prizų fondo savo projektams įgyvendinti.

„Operacija 2020“ paraiškų vertinimo komisija nusprendė, kad labiausiai atitinkančiomis konkurso reikalavimus, išpildančiomis „Operacijos 2020“ tikslus, atsakingo elgesio idėjas ir suteikiančiomis daugiausia naudos visuomenei bei į pažangią veiklą įtraukiančios daugiausia gyventojų buvo aštuonios paraiškos – tarp jų ir Mauručių kaimo bendruomenės parengta paraiška „Energiją taupančių šviestuvų įrengimas, siekiant didinti gyventojų ir turto saugumą“.

Mauručių kaimo bendruomenė projektu siekia įrengti dalies kaimo gatvių apšvietimą. Viena iš pagrindinių problemų, su kuriomis  nuolat susiduria kaimo gyventojai – tai nusikalstamumas tamsiu paros metu ir didelis eismo įvykių pavojus dėl  neapšviestų kaimo gatvių.  Kaime yra aštuonios gatvės, tačiau tik vienoje iš jų yra įrengta keletas gatvės šviestuvų.  Prienų rajono savivaldybės administracija neturi lėšų įrengti didžiojoje kaimo dalyje apšvietimą ir artimiausiu metu apšvietimo įrengimas neplanuojamas. Daugelis gyventojų tokioje situacijoje pasirengę turėti išlaidų gatvės apšvietimui, jeigu tokios išlaidos būtų nedidelės.

Šiuo metu kaime išmontuojami susidėvėję elektros stulpai, vykdomi požeminių elektros kabelių tiesimo darbai, gatvėje prie gyventojų sklypų statomos įvadinės paskirstymo dėžės.

Projekto metu planuojama nusipirkti 27 vienetus elektros energiją taupančių (LED) lauko šviestuvų (prožektorių), judesio/šviesos daviklių ir, suderinus su LESTO specialistais, sumontuoti juos įrengiant 4 m. aukščio stovus prie arba šalia UAB LESTO įrengtų elektros dėžių kaimo gatvėse.

Gyventojų iniciatyva ir tarpusavio susitarimu elektros srovė būtų pajungta prie gyventojo elektros apskaitos prietaiso.

Kaimo žmonės tikisi, kad įrengus gatvėse šviestuvus, sumažėtų nusikalstamumo rizika, vaikai saugiau galėtų eiti į mokyklą ir grįžti iš jos ar po įvairių popamokinių veiklų tamsiu paros metu. Įrengus šviestuvus, nuo suniokojimo ar apiplėšimo būtų apsaugota elektros tinklo įranga iš dalies ir pačių gyventojų lėšomis, nes gyventojai patys prižiūrės elektros įrangą ir mokės už suvartotą elektros energiją.

 

Judita Simonavičienė,

Mauručių bendruomenės atstovė

Taip pat skaitykite