Mama, pakylėk ligi dangaus…

Pavasaris, prikėlęs žemę, praskleidęs pirmąją žibuoklę, kasmet padovanoja pačią gražiausią šventę – Motinos dieną. Šią šventę, bendradarbiaudami su Balbieriškio KLC, paminėjome įvairiaspalviais gėlių žiedais, laiškų medžiais papuoštoje Balbieriškio pagrindinės mokyklos salėje.

Skambant trankiai polkutei, pirmiausia į sceną pakilo tautinių šokių kolektyvo „Ringutis“ šokėjai. Jie Mamoms skyrė šokį „Pliauškutis“. Paskui renginio vedėja KLC direktorė Neringa Garmuvienė pakvietė darželinukus ir mokinius rašyti patį gražiausią laišką – „Laišką Mamai“. Laišką, padrąsinti auklėtojos Gražinos, pradėjo rašyti darželio vaikučiai. Jiems mieliausia Mamytės šilumėlė, Ją, šviečiančią kaip saulelę, turi savo širdelėse, Ji – graži kaip sodo obelis. Palinkėdami Mamytėms laimės, šviesių dienų, Močiutėms – daug sveikatos, vaikučiai padainavo dainą apie stebuklingas svajonių pasakas, kuriose su Mamomis gera, jauku, ir įteikė laiškus Mamytėms.

Toliau laišką rašė Kunigiškių pradinio ugdymo skyriaus mokiniai. Dainoje ir eilėraščių posmuose skambėjo žodžiai apie Mamas kaip saules, kantriai mokančias ir šildančias. Mamos – kaip tiltai virš gyvenimo upių, rūpestingai lydinčios kiekvieną žingsnį. Joms – vaikų žiedeliai, šokiai, piešinukai. Netrukus su linkėjimais Mamoms prisijungė Balbieriškio pagrindinės mokyklos pradinukai. Jie dėkojo už papasakotą vasarinį sapną, už viltis, pilnas nerimo naktis, už tai, kad Mamytė sugeba paguosti, atleisti, kad Ji suspėja kasdien atlikti „šimtus darbelių“. Kaip svarbu tyliai ištarti Mamai „aš Tave myliu“ ir šiltai apkabinti. Kaip pavasarinės gėlės po sceną pasklidę mergaitės atliko ritminį šokį. Po jo vedėja Neringa muzikinį laišką Mamoms pakvietė rašyti vyresniųjų klasių mokinius. „Mes visada vaikai prie tavo kelių, Mama“,- visų vardu kalbėjo Eimantas. O Tomučių dueto daina apie stebuklingą, nėriniuotą suknelę mintimis nukėlė Mamas į vaikystę… KLC šokių grupė „Fidema“ dovanojo Mamoms savo šokį.

Prie laiško rašymo prisidėjo ir parapijos klebonas Remigijus Veprauskas, primindamas pasaką apie Snieguolę ir septynis nykštukus. Į klausimą, kas gražiausias, veidrodėlis atsakytų: Mama. Prasmingus ir jautrius žodžius Mamoms, Esančioms ir Išėjusioms, skyrė mokyklos direktorius Stasys Valančius, dėkodamas už bemieges nakteles, už atsidavimo kibirkštėlę, linkėdamas artimųjų meilės ir globos, kuri „lietųsi tarsi dangiškas lietus“.

Nuskambėjus visų dalyvių finalinei dainai „Mama, pakylėk ligi dangaus“, mokiniai įteikė laiškus savo Mamoms.

 

Balbieriškio pagrindinės mokyklos mokytoja

Janina Grigutienė

Taip pat skaitykite