Lydimi svajonių mes kuriame savo ateitį

vaiku_svajones

Ką reiškia sąvoka „svajonė”? Kokį vaidmenį svajonės atlieka mūsų kasdienybėje? Didelė tikimybė, jog kiekvienas iš mūsų į šiuos klausimus pateiktų skirtingus, bet tuo pačiu labai panašius atsakymus. Tiek jaunesnio, tiek brandaus amžiaus žmogus yra nuolat auganti, tobulėjanti bei tikslų siekianti asmenybė. Ateities planai ir svajonės yra neatsiejama mūsų kasdienybės dalis, kadangi tai yra esminiai gyvenimo sudėties elementai, kurie mus motyvuoja judėti pirmyn ir siekti to, kas mums suteikia vidinį pasitenkinimą ir džiaugsmą. Prancūzų rašytojo Anatole France teigimu, „Jei sugriautume visų žmonių svajones ir iliuzijas, pasaulis prarastų savo formas ir spalvas… Svajonės suteikia pasauliui įdomumą ir prasmę.”. Šie žodžiai patvirtina svajonių svarbos žmogui reikšmę. Lydimi svajonių mes kuriame savo ateitį, tikimės konkretaus rezultato, o realizavus svajones gyvenimas tarsi nusidažo ryškesnėmis spalvomis, tampa kokybiškas ir prasmingas.

Priklausomai nuo amžiaus tarpsnio vaikai taip pat savyje nešioja dar neišsipildžiusias svajones, kuriomis nuoširdžiai tiki. Mažųjų svajonės yra pačios gražiausios, netikėtos, o kartais nerealios, tačiau kiekvienam suteikiančios daug teigiamų emocijų, kas yra svarbiausia jų mažame pasaulėlyje. Kad slapčiausios vaikų svajonės greičiau virstų realybe, prie to galime prisidėti ir mes, suaugusieji, nes nuo mūsų priklauso vaikų suvokimas, jų vertybinės nuostatos bei požiūris į gyvenimą. Deja, tačiau ne visi vaikai iš šeimų, kurios susiduria su krizinėmis situacijomis, turi galimybę pasidžiaugti laimės akimirkomis, kuomet išsipildo jų norai ir troškimai. Dėl patiriamo nepritekliaus, skurdo ir kitų socialinių problemų tėvai nėra pajėgūs patenkinti vaikų pagrindinius poreikius, o ką jau kalbėti apie svajones, kurios paprastai lieka tik svajonėmis.

Tam, kad vaikai neprarastų vilties, kad neišblėstų noras svajoti ir tikėti gerumu, jau trečius metus iš eilės Prienų rajono savivaldybės socialinių paslaugų centras dalyvavo projekte „Vaikų svajonės”, siekdamas įgyvendinti sudėtingomis socialinėmis sąlygomis gyvenančių vaikų svajones bei padrąsinti vaikus tikėti savo svajonėmis ir jų siekti. Projekto veikla yra pagrįsta savanoriškumo principu: visi jį organizuojantys žmonės, projekto partneriai ir savivaldybių socialiniai centrai, besirūpinantys šiais vaikais, projekte dalyvauja savanoriškai bei neatlygintinai, projekto įgyvendinimui aukodami savo asmeninį laiką ir kitus išteklius. Projektas „Vaikų svajonės” – tai tarpininkas tarp Lietuvos savivaldybių socialinių darbuotojų, kurie rūpinasi socialinės rizikos šeimose augančiais vaikais, ir geros valios žmonių, kurie nori įgyvendinti šių vaikų svajones. Mes suteikiame galimybę vaikų svajonėms būti išgirstoms ir pastebėtoms, o geraširdžiams ir socialiai atsakingiems žmonėms – galimybę prisidėti prie pilietiškos ir neabejingos visuomenės kūrimo, įgyvendinant vaikų svajones.

Už projekto veiklos organizavimą ir įgyvendinimą atsakinga socialinio darbo organizatorė Inga Barkauskienė džiaugėsi, kad 2015 metais socialinių paslaugų centro socialiniai darbuotojai projektui pateikė 146 svajones vaikų iš Prienų rajone sudėtingomis sąlygomis gyvenančių šeimų. Daugelis berniukų tyliai svajojo apie automobiliuką ar lėktuvą su distanciniu valdymu, krepšinio lanką, „Lego“ konstruktorių, o dažna mergaitė norėjo lėlyčių namo, grožio rinkinuko ar stalo žaidimo. Prienų rajono vaikų svajonės susijusios ne tik su žaislais, svajonių sąrašą papildė ir praktiškos dovanos, buvo nemažai norinčių turėti žieminius batus, sportinę aprangą ar striukę. Mažieji mūsų visuomenės nariai tikėjosi sulaukti ir tokių dovanų, kaip antklodės ar staliuko su kėdute, kas yra neįprasta iš vaikų. Vaikų džiaugsmui jų širdelės buvo maloniai nustebintos, kadangi šventiniu laikotarpiu visos svajonės buvo įgyvendintos. Galime drąsiai teigti, jog tyros širdies žmonių dėka šios šventės vaikams buvo kur kas šviesesnės, negu įprastai, o tikėjimas stebuklais tik dar labiau sustiprėjo. Socialinės darbuotojos palaikė kontaktą su geradariais, norinčiais prisidėti prie šios gražios akcijos įgyvendinimo, todėl vieni dovanas įteikė patys atvykę į svečius pas vaikučius, kiti – atsiuntė paštu, kurios su šilčiausiais linkėjimais buvo perduotos adresatams.

Nuoširdžiai esame dėkingi visiems, kurie geranoriškai ir empatiškai prisidėjo prie projekto „Vaikų svajonės” įgyvendinimo. Skirdami dalelę savęs ir savo laiko vardan kitų, save pratutiname pačiais tauriausiais jausmais, o vaikams sudarome galimybę patirti neišdildomas laimės akimirkas. Nelikime abejingi vaikams, nes per vaikus įprasminame ir save.

 

Socialinė darbuotoja Živilė Simanavičienė

Taip pat skaitykite