Socialdemokratai išsirinko vedlį

Lapkričio 11 d. įvyko LSDP Prienų skyriaus rinkiminis susirinkimas. Po tragiškos Seimo nario Juozo Palionio, kuris ilgą laiką pirmininkavo Prienų skyriuje, žūties gausiai susirinkę socialdemokratai turėjo nuspręsti, kas perims pirmininko vairą. Buvo pasiūlyti net 6 kandidatai: Algimantas Šidlauskas, Algis Aliukevičius, Angelė Bajorienė, Raimundas Markūnas, Alvydas Vaicekauskas ir Vytas Bujanauskas. Kaip ir reikėjo tikėtis, A. Šidlauskas, R. Markūnas ir A. Bajorienė pasitraukė ir siūlė palaikyti V. Bujanausko kandidatūrą.

Labai netikėtai nutarė dalyvauti rinkimuose A. Aliukevičius – po savivaldybių tarybų rinkimų, kai Prienuose nepavyko suformuoti daugumos, teigęs, jog pasitraukia iš aktyvios politikos. Toks A. Aliukevičiaus sprendimas pakoregavo A. Vaicekausko ir V. Bujanausko dvikovos santykį.

Po slapto balsavimo paaiškėjo, kad dauguma socialdemokratų pirmininko poste nori matyti A. Vaicekauską (74 balsai). Jo oponentai V. Bujanauskas ir A. Aliukevičius atitinkamai gavo 51 ir 18 balsų.

A. Aliukevičius, naujienų portalo kvitrina.com paklaustas apie apsisprendimo dalyvauti pirmininko rinkimuose priežastis, atsakė, jog tai padarė paprašytas savo šalininkų. Esą jam atiduoti balsai neturėjo įtakos galutiniams pirmininko rinkimų rezultatams. Į klausimą – ar jam neatrodo, kad A. Vaicekausko pasiūlymas išrinkti jį pirmininko pavaduotoju nėra gerai apgalvotas politinis sprendimas? – pagalvojęs atsakė, jog apie tai geriau klausti patį pirmininką, bet pridūrė, kad toks sprendimas logiškas, nes per rinkimus į savivaldybės Tarybą jis gavo nemažą gyventojų palaikymą.

Iš pat pradžių buvo aišku, kad dėl pirmininko posto kovos A. Vaicekauskas, kuris apie tai skelbė viešai, ir savivaldybės meras V. Bujanauskas, tvirtinęs, jog logiška, kai meras yra ir skyriaus pirmininkas. Tiesa, socialdemokratų vedliai rajono savivaldybėje niekada neužimdavo mero posto. Dirbdamas meru ankstesnėje kadencijoje A. Vaicekauskas buvo skyriaus pirmininko pavaduotoju.

Kas lėmė, kad skyriaus nariai palaikė A. Vaicekausko kandidatūrą (74), o ne V. Bujanausko (51)? Neįtikėtina, bet nemažos įtakos turėjo naujų socialdemokratų (A. Vaidogo vedamų buvusių socialliberalų) apsisprendimas palaikyti būtent A. Vaicekauską. Nors buvusių socialliberalų vedlys A. Vaidogas ir A. Vaicekauskas viešai itin neigiamai pasisakydavo vienas kito atžvilgiu, pastaruoju metu jie suartėjo, ir tai įrodė balsavimas dėl skyriaus pirmininko posto. A. Vaicekausko siūlymas A. Vaidogą išrinkti pirmininko pavaduotoju šioje situacijoje yra logiškas sprendimas bei Anapilin išėjusio J. Palionio pažado įvykdymas, nes, kai socialliberalai tarėsi dėl įsiliejimo į socialdemokratų gretas, buvo sutarta, kad jam bus pasiūlytas pirmininko pavaduotojo postas.

Pagal naujienų portalo kvitrina.com informaciją, V. Bujanausko kandidatūrą palaikė senoji Jiezno gvardija, balbieriškiečiai ir kiti.

Kyla klausimas: ar socialdemokratų pasirinkimas nereiškia, kad galimos permainos ir savivaldybės Tarybos valdančiojoje koalicijoje?

Iškart po rinkimų naujas rajono socialdemokratų vedlys A. Vaicekauskas pasakė, kad jokių permainų Taryboje tikrai nenusimato, kad ir toliau bus vykdomas darbas kartu su dabartiniais koalicijos partneriais.

Visgi, reikia manyti, socialdemokratų strategija gali keistis, nes didžiausią frakciją rajono Taryboje turintys socdemai tikrai nenorės būti kitų partijų, sudarančių valdančiąją koaliciją, šešėlyje. Situacija Tarybos valdančiojoje koalicijoje pakankamai įdomi. Nors socialdemokratai turi didžiausią frakciją, bet į valdančiąją koaliciją įeinančių kitų partijų atstovai yra konstatavę, jog susijungė į atskirą frakciją. Tiesa, oficialiai apie tai dar nėra paskelbta, nors, pagal naujienų portalo kvitrina.com informaciją, susitarimas įsteigti keturių partijų frakciją jau pasirašytas.

A. Vaicekauskas taip pat patvirtintas socialdemokratų kandidatu į Seimą vienmandatėje Prienų apygardoje. Norisi tikėti, kad socialdemokratai suvienys savo jėgas ir padės savo kandidatui laimėti rinkimus į Seimą.

V. Bujanauskas naujienų portalui kvitrina.com pabrėžė, kad skyriaus pirmininko rinkimų rezultatai koalicijos darbe permainų neįtakos.

Taip pat skaitykite

8 komentarai

 1. laima

  O kitaip buvo, kai savivaldybei praeitoje kadencijoje vadovavo A.Vaicekauskas? Kiek tada postų turėjo socialdemokratai?
  Be to Prienų savivaldybėje veikia tie patys politikos dėsniai: postų reikia visiems „saviems“ kad tik išsilaikyti valdžioje. Taip buvo ir bus.
  J. Vaicekauskas tik geras, kultūringas bei tylus žmogus, bet ne politikas. Dažnai net savo nuomonės negina. Gal ir ramiau bus, bet savivaldybėje betvarkė išliks tokia pati.

 2. Juokas

  Labai smagu, kad išrinktas A. Vaicekauskas. Teisybė nugalėjo. Gal dabar socialdemokratai atsikovos prarastas pozicijas vietos valdžioje. 8 vietos taryboje, o turi tik merą ir jo patarėją – gėda. Net tarybo sekretorė dirba tik vicemerei. Keista, kad p. V. Bujanauskui gerai, kai jį laiko trečiose gretose.

 3. Aleksandras

  nepritariu „atoske“ komentarui, nes Naujosios Sąjungos partijos respublikoje jau nėra, ji susijungė su Darbo partija; o Prienų raj. partiečiai perėjo pas socildemokratus, jų atejo nemažai, todėl manaubuvo teisingai pasielgta, kad vienas iš pavaduotojų tapo iš jų partijos, kadangi ten jis buvo lyderis, todėl tikriausiai ir buvo pasirinktas.

 4. antoske

  Tai nesuprantu … Vaidogas dar tik istojo o jau pavaduotojas? nu seniokas gerai i subine sulindes!!!