Septyniese žaidę „Vytauto“ krepšininkai garbingai priešinosi „Žalgiriui“, bet pavargo ir pralaimėjo

Karolis Urba

Sausio 10 d. traumų išretintas Prienų-Birštono „Vytautas“ Kaune žaidė „Tete-a-Tete Casino LKl“ čempionato rungtynes su „Žalgirio“ komanda. Virginijaus Šeškaus auklėtiniai tris kėlinius neleido „Žalgiriui“ būti užtikrintam dėl pergalės. Ir tik prastai sužaista pirmoji ketvirtojo kėlinio pusė leido kauniečiams iškovoti įtikinamą pergalę rezultatu 94:77 (24:25, 23:15, 20:20, 27:17).
Laimonas Kisielius „Vytautui“ pelnė 20, 19 taškų ir 10 atkovotų kamuolių Vytauto Šulskio sąskaitoje.

IGP4952

„Vytauto“ krepšininkai rungtynes pradėjo nestandartiniu penketu ir nuo pirmųjų kėlinio minučių nesiruošė leisti aikštelės šeimininkams dominuoti. Tiesa, į Vaido Čepukaičio dvitaškį (0:2) „Žalgiris“ atsakė spurtu 8:2 (8:4). Bet Virginijaus Šeškaus auklėtiniai laimėjo dviejų minučių atkarpą 5:0 ir persvėrė rezultatą savo naudai (8:9). Likus iki kėlinio pabaigos 4 min. „Vytauto“ krepšininkai įgijo 4 taškų persvarą (13:17). Keturiais taškais Prienų-Birštono komanda pirmavo ir likus iki kėlinio pabaigos vienai minutei (20:24). „Žalgiris“ sugebėjo išlyginti rezultatą (24:24), bet pirmąjį kėlinį, visgi, laimėjo „Vytautas“ (24:25).

Ir antrojo kėlinio pirmoje pusėje V. Šeškaus auklėtiniai neleisdavo „Žalgiriui“ įsismaginti. Du kartus „Vytauto“ krepšininkai šiame kėlinyje dar pirmavo (29:30, 31:32). Kėliniui įpusėjus rezultatas buvo lygus (34:34).
Antroje kėlinio pusėje „Žalgiriui“ pavyko įgyti solidžią persvarą (47:36). Bet „Vytauto“ krepšininkai ir šioje situacijoje nenuleido rankų. Vilmantas Dilys  ir Paulius Ivanauskas taikliais metimais sumažino skirtumą iki 7 taškų (47:40).

Ir šiame kėlinyje „Vytauto“ krepšininkai neleido „Žalgiriui“ per daug šeimininkauti savo žiūrovų akivaizdoje. Kėlinio pradžioje V. Šeškaus auklėtiniai sumažino skirtumą iki 4 taškų (50:46). Tiesa, aikštelės šeimininkai labai greitai padidino savo persvarą iki 10 taškų (56:46). Bet Prienų-Birštono krepšininkai nenuleido rankų ir po Kajaus Okmano tritaškio sumažino skirtumą iki 5 taškų (57:52).
„Žalgiris“ dar kartą įgijo 11 taškų persvarą (63:52), bet „Vytauto“ žaidėjai kėlinio pabaigoje sugebėjo sumažinti atsilikimą iki 5 taškų (65:50), o po trijų kėlinių komandas skyrė 7 taškai (67:60).

Kaip ir galima buvo prognozuoti, paskutiniame mačo ketvirtyje „Vytauto“ krepšininkai pavargo. „Žalgiris“ galingai spurtavo ir kėliniui įpusėjus pirmavo 25 taškų skirtumu (85:60). Bet ir šioje situacijoje „Vytauto“ komanda nepalūžo. Antrąjį kėlinio pusę Prienų-Birštono krepšininkai sužaidė pagirtinai ir sumažino skirtumą iki 17 taškų (94:77)