Lengvosios atletikos varžybose Birštone triumfavo „Žiburio“ gimnazijos ir „Ąžuolo“ progimnazijos lengvaatlečiai

Gegužės 9 d. Birštone vyko tradicinės lengvosios atletikos keturkovės ir atskirų rungčių varžybos Juozo Lodos ir Prano Kundroto taurėms laimėti.

Keturkovės varžybose varžėsi penkių mokyklų atstovai, atskirose rungtyse – keturių.

Varžybas pradėjo keturkovės (60 m, šuolis į tolį, kamuoliuko metimas, 500 m bėgimas) dalyviai. Kiekvienos komandos įskaitą sudarė penkių narių rezultatai.

_IGP6068

Susumavus rezultatus paaiškėjo, jog Juozo Lodos taurė atiteko „Ąžuolo“ progimnazijai. Šios švietimo įstaigos komandos nugalėjo ir merginų, ir vaikinų grupėse. „Ąžuolo“ progimnazija surinko 1780 taškų (919 – merginos, 861 – vaikinai).

Merginų grupėje antroji vieta atiteko Jiezno gimnazijos, vaikinų – Išlaužo pagrindinės mokyklos mokiniams. Vaikinų grupėje treti liko Birštono gimnazijos, merginų – Išlaužo lengvaatlečiai.

Asmeninėse varžybose geriausiai pasirodė Paulina Šaltytė („Ąžuolo“ progimnazija, I vieta), Kornelija Stravinskaitė (Birštono gimnazija, II vieta), Miglė Šimanskaitė (Jiezno gimnazija, III vieta), Juozas Budrikas (Stakliškių gimnazija, I vieta), Skirmantas Matulevičius (Jiezno gimnazija, II vieta), Martynas Gusas („Ąžuolo“ progimnazija, III vieta).

_MG_3050

Prano Kundroto taurę jau kelintus metus iš eilės iš rankų nepaleidžia „Žiburio“ gimnazijos lengvaatlečiai. Bet šiemet žiburiečiai turėjo gerus oponentus ir turėjo pasistengti, kad laimėtų (138 taškai). Stakliškių gimnazija surinko 126 taškus, Birštono – 121.

Estafetes laimėjo „Žiburio“ komandos: merginų (Jovilė Jakonytė, Karolina Mieldažytė, Aurelija Valčiukaitė, Monika Černiauskaitė) ir vaikinų (Edvinas Vaitmanas, Edvinas Stravinskas, Deividas Juknys, Augustas Cickevičius). „Žiburio“ vaikinai triumfavo ir 400 metrų bėgime (Edvinas Stravinskas), ir rutulio stūmimo rungtyje (Lukas Bartulis), o merginos buvo geriausios 100 metrų (Monika Černiauskaitė), 400 metrų (Greta Marcinkevičiūtė), 1000 metrų (Aurelija Valčiukaitė) bėgimuose.

Stakliškių gimnazijos atstovai laimėjo šuolio į tolį (Mantas Vitmanas) ir aukštį (Miglė Gusaitė) rungtis.

Jiezno gimnazija laimėjo tris rungtis: šuolį į tolį (Gintarė Pauliukevičiūtė), šuolį į aukštį (Rytis Žuromskis) ir rutulio stūmimo (Inga Milušauskaitė).

Dviejose rungtyse pergales šventė Birštono gimnazijos atstovai – Dominykas Brudnius (100 m) ir Paulius Juozaitis (1000 m).