Kviečia „Kūrybiniai susitikimai po liepa“

0001_6_1622644037_7586-e5a41a04153c97f0ff3ba0778fd2845e

Birštono viešosios bibliotekos projektas „Kūrybiniai susitikimai po liepa“ vaikams ir šeimoms sėkmingai startavo edukacija „Karališkoji Birštono istorija“ su dailininke Saule Gyliene, skirtoje Birštono 640 metų sukakčiai paminėti. Vaikai kartu su tėvais ir seneliais, kurorto svečiai piešiniais, lipdukais ant didelio, dailininkės paruošto stendo kūrė Vytauto pilį, Žvėrinčiaus mišką, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto paveikslą. Projektas tęsiasi ir kviečia į naujas, kūrybiškas, įtraukias veiklas.

Liepos 11 d. pirmadienį kviečiame į nuotaikingą ir įtraukiantį poezijos vakarą visai šeimai su „Teatru P“ – jaunais aktoriais Baliu Ivanausku ir Artūru Dubaku. Dalyviai ne tik klausysis poetų Sigito Gedos, Marcelijaus Martinaičio, Daivos Čepauskaitės gražiausių eilėraščių ir dainų, bet ir bus pakviesti įsitraukti į kūrybinį procesą: kartu dainuoti, šokti, atrasti poeziją kasdienybėje (medyje, paukštyje, danguje, upėje, miške, butuose), o svarbiausia – dalintis emocijomis.

Liepos 15 d. penktadienį kviečiame į vakarą su rašytoju, atlikėju, knygos „Stogas, po kuriuo auginu žvaigždes ir lietų“ autoriumi Virgiu Šidlausku. Kūrėjas pasidalins savo samprotavimais apie ypatingą senelės ir vaikaitės santykį, apie tokias rimtas problemas, kaip liga, nerimas, ilgesys ir kt., apie tai, kaip išdrįsti paprašyti pagalbos.

Susitikime su knygos „Kukū iš pašto dėžutės“ autore Alvile Rimaite bus kalbama apie apie brolio ir sesers draugystę, draugystės reikšmę, juk taip svarbu turėti tikrą draugą, o čia pat vyksiančiose kūrybinėse dirbtuvėse su dailininke Neringa Žukauskaite bus galima realizuoti savo mintis piešiniais.

Mokantieji ištarti NE, nemokantys to padaryti kūrybinėse dirbtuvėse su knygos „Nepasaka, arba pasaka apie ne“ autore Vaiva Rutkauskaite ir dailininke Lina Ribinske analizuos situacijas, ieškodami jų teigiamų pusių.

Rugpjūčio 23 d. poetas Vainius Bakas, vaikų Metų knygos „Ką manė kamanė“ autorius, ir iliustruotoja Marija Smirnovaitė kūrybinėse dirbtuvėse pakvies pasidžiaugti gamtos grožiu, namų aplinka, kas ypač aktualu dabar, atostogų metu.

Kūrybinėse dirbtuvėse knygos „Baubaimė“ autorius Benas Bėrantas, dailininkė Vilija Kvieskaitė svarstys, kas yra baimė ir kaip ją įveikti.

„Pojūčio teatro“ kūrėjos praves kūrybines dirbtuves autizmo spektro ir disleksijos sutrikimų turintiems vaikams, jų šeimoms, padės atsiskleisti, išsilaisvinti ir kurti.

Vaikų ir šeimų laukia daug įdomių susitikimų, kūrybiškų renginių, edukacijų, skirtų saviraiškai, lauko erdvėje prie bibliotekos – po gražios liepos plačiu vainiku. „Kūrybiniai susitikimai po liepa“ kiekvienais metais sulaukia nemažai dalyvių. Smagu pasisėdėti po liepa, pasikalbėti, bendrai kurti, save realizuoti, o svarbiausia – dalintis savo idėjomis, mintimis, emocijomis, kas suteikia pilnatvės pojūtį, padeda susirasti draugų ir bendraminčių.

Projektą remia Birštono savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.

Projekto partneriai: Kaišiadorių rajono viešoji biblioteka, Nemajūnų dienos centras, Birštono vienkiemio bendruomenė, Birštono turizmo informacijos centras.

Taip pat skaitykite