Kurorto šventės akcentai – šeima ir sveikata

10430460_643145515770131_551236600539207713_nPramogos turi duoti ir naudos sielai bei kūnui.

Kurorto šventėje viso to pakako apsčiai ir visiems – užsiėmimų suaugusiems, vaikams ir šeimoms buvo daugybė, tereikėjo įsijungti ten, kur traukė širdis.

Svarbu tai, kad linksmybės buvo prasmingos. Kūrybinėse dirbtuvėse prie bibliotekos, menininkų susibūrimuose Centriniame parke pasimokyti ir kitus pamokyti galėjo dailininkai, muzikantai, visokio amžiaus ir polinkių. Ir vaikai, ir suaugusieji galėjo atrasti sau įdomų užsiėmimą ir kitur – žaisti šachmatais, dalyvauti velomobilių varžybose, jodinėti žirgais, leisti laiką naudingai, smagiai ir sveikai.

Mugėje irgi atsispindėjo šis požiūris į gyvenimą – sveikatinimo priemonių čia buvo vos ne kas antroje palapinėje. Vaistažolės, medus, arbatų mišiniai, ekologiški produktai, netgi „išmaniosios bulvės“, kurios, anot jas pardavinėjusių vaikinukų, prideda daugiau proto. Tačiau nežinai, kol neišbandai. Todėl žmonės ne tik smalsavo, bet ir noriai pirko iš mokančiųjų gerai pasiūlyti savo produktus. Prekybininkai nepamiršo ir šeimų su vaikais – buvo galima įsigyti įvairių rūbelių, sveiko maisto, vaisių, daržovių. Tik gaila, kad kai kurie prekiautojai pamiršo svarbiausią kermošiaus taisyklę – derybos dėl kainos turi vykti, tad labai keista, kai arbatą pardavinėję jaunuoliai net penkiasdešimties centų nenorėjo „nuleisti“. Bet labai smagu, kai sūrininkas mielai leidžia paragauti visų sūrių, kai pramogas siūlantys vaikinai nepyksta ant visur zujančių ir trukdančių mažylių, kai sulauki šypsenos ir malonių žodžių.

Sveikata besirūpinantiems šventės dalyviams labai naudingas turėjo būti vasaros estradoje vykęs pirtininkų projektas „Džiazuokime su vantomis!“. Šio renginio iniciatorius savivaldybės gydytojas Irmantas Adomonis prisipažino esantis vanojimosi pirtyje entuziastas, tad panoro šią puikią idėją paskleisti į šventę suėjusiems žmonėms. Iš tiesų, nemažas būrelis vyrų ir moterų labai įdėmiai klausėsi pasakojimo, kodėl, kur ir kada kaitintis pirtyje, kaip susirišti vantą ir ja naudotis. O šalia jau kaito pirtelė, jau laukė norinčių ne tik pagroti vantomis, bet ir pasivanoti.

Rūpestis žmonių sveikata, gyvenimo kokybe – Birštono kurorto veiklos užduotis. Tad ir miesto šventė buvo pilna to, ko labiausiai šiandien reikia – ne tik smagaus atsipalaidavimo po darbo savaitės, linksmybių ir įdomių pirkinių, bet ir nuoširdaus noro leisti šeimai pabūti kartu, pasidžiaugti gražiu oru ir švente, sužinoti, išmokti ir prasmingai pailsėti.

Taip pat skaitykite