Kurorto šventė ir pramogos – visiems

Svarbiausios metų dienos Birštone – kurorto šventė, sukviečianti pasilinksminti ir smagiai praleisti laiką birštoniečius bei į miestą atvykstančius poilsiautojus. Kiekvieni metai dovanoja ką nors nauja, o tai atsispindi ir šventės programoje, kuri, nors ir išlaiko tradicinius renginius, tačiau pateikia dalyviams ir ką nors naujo. Kaip pasakojo Birštono savivaldybės administracijos direktorius Valentinas Vincas Revuckas, pasimokę iš pernykštės klaidos, šiemet organizatoriai iš anksto apsisaugojo nuo lietaus, todėl solistas Vytautas Juozapaitis galėjo koncertuoti be trukdymų – menkas lietutis pirmosios šventės dienos vakare ne tik nepakenkė, bet tik atgaivino koncerto besiklausančius žiūrovus. Naktį palijęs stipresnis lietus nuplovė gatves, o tai leido sutaupyti lėšų. Direktorius džiaugiasi, jog žmonių šventėje daug, dienos giedros ir  smagios, o užsiėmimų programa plati ir turininga, visiems yra pramogų – nuo meno iki sporto varžybų, efektingų savigynos imtynių pasirodymų ir kt. Štai šachmatų varžybose pirmą kartą dalyvavo bičiuliai iš Druskininkų, išbandę jėgas su birštoniečiais, tuo parodydami, jog du kurortus sieja ne tik konkurencija, bet ir geri, draugiški santykiai, ypač pasireiškiantys sportinėje veikloje.

Šiemetėje kurorto šventėje itin gausu prekybininkų, kurie sunkiai tilpo jiems skirtoje Kęstučio gatvėje. Prekiaujantiesiems sveikatinimo priemonėmis iš natūralių medžiagų, pasak direktoriaus, buvo sudarytos palankesnės sąlygos, todėl šįkart jų buvo išties gausu.  Janina, žolininkė iš Plungės, džiaugėsi, kad galėjo dalyvauti šventėje, nes Birštonas jai yra gerai pažįstamas – čia moteris skaitė paskaitas apie sveiką gyvenseną, todėl sulaukė žmonių kvietimų atvykti į kermošių. Organizatoriai, anot Janinos, ją maloniai priėmė, nors buvo gana sunku rasti vietą prekybai. Šiemet žolininkų konkurencija buvo nemaža, nes jau daug prekiaujančiųjų sveikatinimo priemonėmis, bet iš Lietuvos pievų surinktus žolynus siūlo mažai kas. Visos žolelės, kurias siūlė moteris, surenkamos rankomis, rūpestingai atrenkamos, išdžiovinamos, susmulkinamos ir supakuojamos taip, kad pirkėjas matytų jų kokybę. Žolininkė kiekvienam priėjusiajam paaiškino vaistažolių veikimą, nesvarbu, pirko žmogus, ar tik domėjosi. Štai, anot jos, kramtydami kai kurias džiovintas šakneles, galime atprasti nuo rūkymo ir alkoholio. Janina pritaria nuomonei, jog lietuviams yra pačios vertingiausios mūsų gamtos dovanos, o viliojančia egzotika reikėtų naudotis atsargiai. Ji džiaugiasi, jog paskaitos, švietėjiškas darbas, susitikimai mugėse paskatina žmones ne tik pirkti ir naudoti žoleles, bet ir patiems jas augintis. Kuo mažiau chemijos – tuo sveikiau ir ilgiau gyvensime, sako Janina.

Šventės „vinis“, V.V. Revucko manymu, buvo Centrinio parko atidarymas. Parkas buvo pristatytas visai visuomenei – birštoniečiams ir šventės svečiams. Smagu, kad čia kiekvienas galės rasti sau užsiėmimą pagal savo norą, sveikatą ir galimybes. Tiesa, pasak direktoriaus, parkas dar neužbaigtas, dar nepastatytos visos skulptūros, be to, už sutaupytas lėšas ruošiamasi pirkti teniso stalų, nes pastebėta, jog jų trūksta, vaikams bus trijų aukštų pastatas su bent 15 įvairių atrakcijų jame. Jei pavyks, iš kito projekto lėšų kitais metais išdygs mineralinio vandens garinimo bokštas, 30 metrų spinduliu sudarysiantis jūros atmosferą. Visa tai – nemokamai ir visiems, bet, anot V. V. Revucko, gal ateityje Birštone bus ir „pagalvės“ mokestis, kad atvykėliai prisidėtų prie kurorto tvarkymo, gražinimo. O kol kas visi gali džiaugtis gražiu miestu, jame vykstančiomis šventėmis ir kiekvieno malonumui skirtomis pramogomis.

Taip pat skaitykite