Kurorto daugiabučių priežiūrą administruos 3 bendrovės, arba kovų dėl rinkos ypatumai

IMGP9406Vidmantas Venclovas

Birštonas – nedidelis miestas, kuriame yra per 50 daugiabučių namų. 12 namų administruoja ten įsikūrusios bendrijos, o likusius – savivaldybės paskirti administratoriai. Iki šių metų visus daugiabučius namus kurorte administravo bendrovė „Prienų butų ūkis”. Pasibaigus sutarčiai, Birštono savivaldybės administracija viešai paskelbė informaciją, jog bus atrenkami daugiabučių namų administratoriai.

Kurorto daugiabučius panoro administruoti trys bendrovės: „Prienų butų ūkis”, kuris tai darė iki šiol, „Nemuno būstas” ir „Santermita”. Vadovaudamasi Aplinkos ministerijos patvirtinta tvarka, savivaldybės administracija paruošė balsavimo biuletenius, kuriuose buvo įrašyti visų trijų bendrovių pasiūlymai. Daugiabučių namų gyventojai turėjo apsispręsti per 2 savaites. Biuleteniai turėjo būti grąžinti su parašais ir pasirinktu administratoriumi.

Štai čia ir prasidėjo mistika. Savivaldybė pradėjo gauti biuletenius, kuriuose to paties namo gyventojai buvo pasirinkę skirtingus administratorius.

Pasak Birštono savivaldybės administracijos direktoriaus Valentino Vinco Revucko, balsavimo organizatoriai padarė klaidą, išplatindami biuletenius be specialios žymos, todėl atsirado dvigubi biuleteniai. Anot administracijos vadovo, yra požymių, jog kai kurie biuleteniai buvo kopijuoti. Įdomiausia tai, kad kai kurių namų biuleteniai atkeliavo surinkti paštu iš Kauno.

V. Revuckas pripažino, jog gauta gyventojų skundų, kuriuose rašoma, jog kai kurių pretendentų atstovai primygtinai reikalavo pasirinkti jų paslaugas.

Komisija anuliavo tų namų rezultatus, kurių gyventojai balsavo du kartus. Bet po vienos iš bendrovių skundų, buvo anuliuoti tik sudvigubinti biuleteniai.

Tų namų gyventojai, kuriuose nei vienas iš administratorių nesurinko daugiau nei 50 % balsų, balsavo dar kartą (šį kartą biuleteniai buvo sužymėti).

Po dviejų balsavimo etapų paaiškėjo, jog didžiausią dalį daugiabučių namų kurorte administruos bendrovė „Prienų butų ūkis” (34), UAB „Nemuno būstas” – 9, „Santermita” – 2.

Penki  namai nesugebėjo pasirinkti administratoriaus, tai padarys savivaldybė.

Administracijos direktorių nustebino tas faktas, jog tarp pačių daugiabučių namų gyventojų nėra pasitikėjimo ir  sutarimo.

Situacija kurorte rodo, jog Vilniaus ir Kauno bendrovės jau pradėjo ieškoti rinkų ir regionuose. Tai taip pat demonstruoja, jog jų plėtra būna gana agresyvi, todėl vietinėms įmonėms reikia būti pasirengusioms atremti jų atakas.

 

Taip pat skaitykite