Krepšinio specialistai: „Europos taurės turnyre labiau nustebino „Rūdupis“ nei „Lietuvos rytas“

Modestas Krukauskas , lrytas.lt

Šio sezono Europos taurės krepšinio turnyre Lietuvos krepšinio specialistus labiau nustebino Prienų „Rūdupio“ ekipos pasirodymas nei be kluptelėjimų žengiančios Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandos rezultatai. Šalies krepšinio specialistų teigimu, galingas vilniečių startas turnyre buvo dėsningas, o „Rūdupio“ klubui į kitą Europos taurės etapą prasibrauti sutrukdė banguotas ekipos žaidimas ir patirties stoka.

Pasibaigus pirmajam Europos taurės krepšinio turnyro etapui, kovą dėl trofėjaus ir kelialapio į kito sezono Eurolygos varžybas iš dviejų Lietuvos klubų tęs tik vienas – visas 6 pergales F grupėje iškovojęs sostinės „Lietuvos rytas“.

Tuo tarpu Prienų „Rūdupis“ C grupėje buvo arti galimybės varžytis kitame turnyro etape, tačiau pralaimėjo lemiamą kovą Salonikų „Aris“ (Graikija) komandai ir su trimis laimėjimais bei trimis pralaimėjimais grupėje liko trečioje pozicijoje.

Lrytas.lt apklausti šalies krepšinio specialistai teigė, kad tikėjosi panašaus abiejų ekipų pasirodymo, tačiau „Rūdupis“, pabandęs prasibrauti į kitą turnyro etapą, juos nustebino labiau nei visas 6 pergales iškovojęs „Lietuvos rytas“.

Sergejus Jovaiša, krepšinio specialistas

„Mane labiau nustebino „Rūdupis“ nei „Lietuvos rytas“. Iš pastarosios komandos ir tikėjausi panašaus rezultato – penkių arba šešių pergalių grupėje. Prienų ekipai pritrūko mažo žingsnelio – jį reikėjo padėti dvikovoje Kaune su „Aris“, tada ir antrosios rungtynės nebūtų gyvybės ir mirties klausimas. Tačiau 3 pergalės iš 6 galimų – padorus rezultatas komandai, kuri tik pirmą kartą save bando tarptautinėje arenoje.

Kaip sakoma, Prienų ekipos reikėtų pagailėti dėl nesėkmės ir ją įvertinti už pastangas. Apskritai „Rūdupio“ komanda mane žavi tuo, kad ji yra lietuviška. „Lietuvos ryte“ pirmaisiais smuikais groja legionieriai, ir jausmai man sako – iš lietuvių suburta ekipa yra arčiau širdies nei klubas, kuriame dalis žaidėjų Lietuvą supranta kaip tarpinę stotelę.“

Rūtenis Paulauskas, krepšinio specialistas, Sostinės krepšinio mokyklos sporto direktorius

„Jei atvirai, manęs nenustebino nė vienos ekipos pasirodymas Europos taurės varžybose. „Lietuvos rytas“ turi gerų krepšininkų, vadinamąjį stiprų krepšinio standartą, todėl tai, kad jis pateks į kitą varžybų etapą, buvo užprogramuota.

Apskritai ši ekipa turi visus reikiamus faktorius geram žaidimui ir sėkmingam sezonui – komanda gerai organizuota, treneris supranta, kokį jis žaidimą bando kurti, ir iš krepšininkų išspaudžia maksimumą. Be to, „Lietuvos rytas“ žaidžia labai racionalų krepšinį, kuriame jau nėra vietos eksperimentams ar atsipalaidavimui.

Tuo tarpu „Rūdupis“ pabandė per anksti subręsti – apie save garsiai pareikšti per vieną sezoną. Tačiau tai nėra lengva, lemiamu momentu prieniškiai patys išsigando galimos sėkmės. Sakau, tai tik klubo brandos klausimas – kitą kartą „Rūdupis“ jau žinos, kaip paskirstyti jėgas, į ką būtina atkreipti dėmesį kovojant tarptautinėse varžybose.“

Kazys Maksvytis, Vilniaus „Sakalų“ komandos treneris

„Lietuvos rytas“ pirmame varžybų etape neturėjo labai rimtų varžovų. Tas pats Mariupolio „Azovmaš“ prieš dvikovą su vilniečiais subyrėjo ir buvo lengvas grobis sostinės komandai. Manau, tikrasis „Lietuvos ryto“ veidas Europos taurės varžybose pasirodys po antrojo etapo mačų, kur reikės santykius aiškintis su pajėgiomis „Benetton“ ar „Alba“ komandomis. Žodžiu, tikrasis turnyras vilniečiams prasidės nuo antrojo etapo.

Apie „Rūdupį“ galima pasakyti labai paprastai – galvojau, kad jam ne taip gerai seksis, tačiau komanda mane nustebino savo noru nugalėti. Didžiausias jos minusas – banguotas žaidimas. Tai ir pakišo koją.“

Taip pat skaitykite