Kovo 11 d. minėjimas Prienuose: jaunųjų šaulių priesaikos, vėliavos perdavimo  ceremonija ir socialdemokratų rožės moterims

IMGP4963

kvitrina.com

Trisdešimt trečia atkurtos nepriklausomybės sukaktis Prienuose buvo atšvęsta be jau tradicija tapusio Kovo 11 d. bėgimo, kuris pirmą kartą buvo organizuotas 2005 metais. Bėgimas buvo pakeistas pėsčiųjų žygiu, vykusiu iškart po renginio.


Bet užtat Laisvės aikštė netikėtai buvo „užtvindyta“ rožėmis, kurias Prienų socialdemokratai dalino į renginį atėjusioms moterims. Taip jie organizavo moterų pagerbimą vietoj Kovo 8-osios, nes tą dieną negalėjo surengti tradicinio renginio dėl rinkimų tvarkos apribojimų. Renginio metu krašto jaunieji šauliai priėmė priesaiką, renginio dalyviai galėjo prisiliesti prie vėliavos, perduodami vienas kitam iš rankų į rankas laisvės simbolį. Šaulių sąjunga pagerbė ir pasveikino 97 metų narę Monika Banionienę su gimtadieniu. Aplink savivaldybės pastatą buvo susirinkusių į renginį  žmonių nešama 50 m ilgio trispalvė.

Renginyje tradiciškai buvo pristatoma įvairių organizacijų ir tarnybų veikla. Raudonojo kryžiaus, maltiečių, ugniagesių, policijos, šaulių, kariuomenės atstovai supažindino šventės dalyvius su savo kasdieniu darbu. Be to, buvo apdovanoti gražiausiais pripažinti lietuviškų įmonių pavadinimų konkurso nugalėtojai.
Susirinkusiuosius pasveikino žodį Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas. 

Taip pat skaitykite