Koronavirusas nustato savo taisykles: totali izoliacija, nuotolinis aptarnavimas ir nuorodos, kaip elgtis

unnamed

Vacys Staknys

Valstybė koronaviruso prevencijai visoje šalyje įvedė karantiną. O tai reiškia viešojo gyvenimo sąstingį, smulkiojo verslo išgyvenimo laikotarpį, žmonių pasimetimą ir stebuklo laukimą. Tiesa, šalies vadovai tikina, jog jie nepaliks gyventojų bėdoje ir prisidės prie jiems mokamo prastovos uždarbio. Smagu, bet smulkiajam verslininkui, kuris veikia savo teritorijoje, neturinčiam rezervo ir gyvenančiam nuo mokesčių mokėjimo iki mokėjimo, nėra iš ko uždirbti tą 40 % sumą. Gal geriau būtų valdžios galvoms pamąstyti, kaip pamesti smulkiajam verslui darbų, kad pats uždirbtų atlyginimus ir lėšas mokesčiams. 

Štai, Prienų rajono Savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Zailskienė, į klausimą dėl paramos rajono verslui, atsakė, jog nutarta apklausti vietos verslininkus dėl galimybių tiekti dezinfekcines priemones, pristatyti šaltą ir karštą maistą, atlikti patalpų dezinfekavimą, suteikti apgyvendinimo- „izoliavimo“ paslaugas. Atsakyme taip pat nurodyta, jog apie kitas rėmimo priemones bus svarstoma atskirai. 

Maitinimo paslaugas teikiančios picerijos „Tango Pizza“ atstovas pasakė, jog situacija po karantino paskelbimo iškart pablogėjo ir užsakymų kreivė nusileido žemyn. Šiek tiek situaciją gelbėja išsinešimui ir pristatymui paruoštas maistas. Pasak atstovo, labai didelio užsakymų padidėjimo  šioms paslaugoms nebuvo. Visgi, didžiausia problema – tai darbuotojų išlaikymas, nes dabartinių užsakymų kiekiai nepadengia išlaidų. 

O ir kitų maitinimo įmonių atstovai suskubo siūlyti maisto išsinešimo ir pristatymo paslaugas. 

Birštono kurorte, kur karantinas taip pat įvedė savo normas, nustojo dirbti sanatorijos, visos kavinės, parduotuvės, uždaryti turizmo objektai (apžvalgos bokštas, „Birutės vila“, mineralinio vandens biuvetės). Tiesa, „Audenio“ ir „Sofijos rezidencijos“ viešbučiai veiks, bet klientai maistą galės užsisakyti tik į numerį. 

Septynios kurorto maisto gaminimo įmonės yra pasiruošę gaminti karštą maistą išsinešimui ir netgi pristatymui į namus. 

Likime namuose, o maisto mums tikrai netrūks. Reikia tikėti, jog vietinės savivaldybės supras vietinio smulkiojo verslo problemas ir padės užsakymais.   

Taip pat skaitykite