Korinis takas Nemuno pakrantėje ir užburia, ir stebina

Vidmantas Venclovas

Antroji šv. Velykų diena. Saulės spinduliai ne tik šildo žemę, bet ir kviečia pasivaikščioti. Ir aš nutariau savo akimis pažiūrėti, kur gi veda ir koks yra takas palei Nemuną link paukščių stebėjimo aikštelės. Vingiuotas korinis pėsčiųjų takas lyg kartoja Nemuno krante vandens ir ledonešio suformuotus vingius ir bėga tolyn. O aš neskubėdamas žingsniuodamas stebėjau Nemune vykstantį gyvenimą ir gamtos sukurtus vaizdus.

Vis dėlto, nežiūrint į gamtos grožį ir vingiuoto takelio žaismą, vieta atrodo šiek tiek nykoka. Pirmiausiai į akis krenta per mažai poilsio vietų ir apžvalgos vietų, kad galima būtų džiaugtis Nemunu arba paprasčiausiai saugiau stebėti niekur neskubančios upės tėkmę.

Eidamas pabandžiau įsivaizduoti, kaip tarp pakrantėje lyg sargyboje stovinčių medžių slepiasi pasakų herojai. Kodėl nepakvietus į pakrantę drožėjų stovyklas ir nesukūrus vaikams pasakų herojų parką? Turime Prienuose centrą „Meninė drožyba“, puoselėjame planus paversti Prienus kurortine teritorija, bet kažkodėl nieko nedarome, o gal darome, bet tik labai lėtai. Labai patiko laiptai, kuriais galima pasiekti Kęstučio ir šalia esančią Pramonės gatves. Bet pagalvojau apie tuos, kurie negali kilnoti kojų arba juda vežimėliais. Aišku, galime grįžti į tako pradžią, bet ar nebūtų smagu, kad būtų sudarytos sąlygos įvažiuoti į taką nuo Kęstučio ir Pramonės gatvių sankirtos? Sprendimas yra ir jis tik padarytų taką dar patrauklesniu ir gyvybingesniu.

Kai kuriose vietose pamačiau, jog lyg iš po žemės į paviršių braunasi šaltiniai, į Nemuną teka upeliai ir ne tik. Gaila, bet informacijos, kokie tai upeliai, nėra. Smagu, kad kadaise buvęs šabakštynas dingo ir šalia tako žaliuoja laisvi plotai. Ar nevertėtų jų kaip nors „įdarbinti“?

Smagu ir tai, jog taku nuolat vaikščioja žmonės, o tai reiškia, jog sprendimas jį tiesti palei Nemuną buvo teisingas ir pamatuotas. Ir, tikėtina, ateis laikas kai visos tako atkarpos bus sujungtos į vieną visumą ir juo galima bus nužygiuoti nuo paukščių stebėjimo aikštelės iki Kęstučio paminklo ir laisvalaikio erdvės prie Greimų tilto bei iki laivų prieplaukos.

Smagus buvo pasivaikščiojimas.

Taip pat skaitykite