Konservatorių valdoma Vyriausybė pradėjo švietimo sunaikinimą regionuose


Vidmantas Venclovas

Švietimas Lietuvoje, o ypač regionuose, tampa podukra. Efektyvumo siekiantys ministerijos švietimiečiai administraciniu volu pradėjo riedėti per kaimo vidurinio ugdymo įstaigas. Ministerijos šviesuolių „Blackjack“ jau pradėjo ardyti skambius „regionų plėtros“ pamatus kaimo vietovėse.

Kas per nesąmonės prasidėjo mūsų Lietuvėlėje! Skambūs lozungai apie regionų plėtrą ir tvarumą, o faktiniai darbai – tik „griovimai“. Baisiausiai, kad griaunami pamatai, ant kurių statomas visas sąmoningas gyvenimas, – švietimas. Visi Švietimo ir sporto ministerijos sprendimai nukreipti tam, kad paliktų kaimo teritorijas be švietimo įstaigų, išvarytų vaikus, o iš paskos ir tėvelius į miestus, o kaimus paverstų dykynėmis.

Sėkmingai ir novatoriškai vaikus ugdanti Stakliškių gimnazija dėl „blackjakininkų“ negalėjo formuoti 11 klasės, nes nesurinko 21 mokinio. Gimnazijos administracija pasistengė padėti vienuoliktokams surasti naujus ugdymosi namus. Dauguma Stakliškių gimnazijos vienuoliktokų papildė „Žiburio“ gimnaziją, o kiti „nusileido“ Alytaus profesinio rengimo centre. Dabar jau „žiburiečiai“ kiekvieną rytą renkasi prie Stakliškių gimnazijos ir tik vėliau vežami į Prienus.

Po pamokų – ta pati procedūra. Mokiniai parvežami iš Prienų į Stakliškes, o jau Stakliškių gimnazijos autobusas visus nuveža iki gyvenamosios vietos.

Pasak Stakliškių gimnazijos direktoriaus Vyganto Kornejevo, savo mokiniais jie rūpinasi. „Atmosfera liūdnoka, bet ugdymas toliau vyksta. Dėl priverstinio 11 klasės neformavimo atsirandančios problemos sprendžiamos ir tikimės, jog situacija pasikeis ir bus surasti tinkami sprendimai, kad Stakliškėse toliau galima būtų įgyti vidurinį išsilavinimą“, – mintimis dalijasi įstaigos vadovas.
Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas pripažino, jog savivaldybė pakeisti ką nors šitoje situacijoje turi ribotas galimybes. „Mes visada stengiamės išlaikyti mokyklas kaimo vietovėse, bet Švietimo ir mokslo ministerijos nuostatos dėl mokinių skaičiaus „suriša rankas“ ir sukuria problemas, kur iš tiesų jų nėra“, – tikino savivaldybės vadovas.
Lietuvos žmonės kantrūs, bet, matyt, jau atėjo laikas naujam „Baltijos keliui“ dėl padėties švietime.
Jei švietimo strategai norėjo, kad jų vardai būtų įrašyti į šalies istoriją, tai jiems pavyko. Tik va, koks užrašas geriau tiktų?

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą