Kodėl investavimas yra ne toks baisus, kaip gali atrodyti?

Žodis investavimas prieš kelis dešimtmečius buvo siejamas tik su bankininkais arba be galo turtingais žmonėmis. Šiandien situacija yra radikaliai pasikeitusi. Investuoti gali net vidutines pajamas gaunantys žmonės ir neužimantys jokių aukštų postų. Daugeliui tai atrodo visiškai neprieinama veikla vien dėl to, jog investavimas yra apraizgytas begale mitų. Tiesiog tereikia nebijoti žengti pirmą žingsnį ir visai nebūtinai labai platų. Pradėkite nuo visiškais smulkios investicijos. Mes, tuo tarpu, pabandysime paneigti keletą mitų apie investavimo baubo mitus, kurie buvo itin gajūs prieš kažkiek  metų. 

1 mitas: investavimui reikia daug pinigų
Tai tikrų tikriausias mitas. Galbūt prieš 20 ar 30 metų tai buvo tiesa, bet šiandien investavimo pradžiai užtenka ir 100 eurų.  Daugelis investavimo platformų suteikia galimybę investuoti žmonėms su įvairiais biudžetais. Be abejonės, didesnės pinigų sumos visuomet suteikia galimybę gauti didesnę investicijų grąžą. Visai nebūtina, sakykim, 2000 eurų investuoti į vieną objektą. Pasinaudokite investicijų diversifikacija. Tai reiškia, jog norimą sumą galima padalinti į keletą dalių ir investuoti į skirtingus projektus. Jeigu viena investicija bus ne tokia sėkminga, tikėtina, jog kitos atneš gausų pelną, kuris padengs ir net viršys patirtus nuostolius. Be to, jeigu vis dėlto kankina nerimas, galima pasinaudoti daugelyje investavimo platformų esančiomis investavimo skaičiuoklėmis. Jos leis sužinoti kiek reikia investuoti norint gauti norimą sumą ir kokio pelno galima tikėtis nuo konkrečios sumos. 

2 mitas: reikia būti ekspertu
Investavimo sąvokos ir finansiniai terminai gali atrodyti sudėtingi, tarsi tai būtų kalba, suprantama tik finansų ekspertams. Neišsigąskite.  Šiomis dienomis  yra daug informacijos šaltinių, galinčių paaiškinti finansinius terminus ir principus. Tikrai nereikia jokių universitetinių žinių.  Juk nesiruošiate iš karto investuoti milijonų? Be to, visai nebūtina dairytis į pačius sudėtingiausius finansinius projektus. Galima pradėti nuo akcijų, obligacijų, įvairiausių fondų. Jeigu pasirinksite akcijas, domėkitės žinomomis apie laiko išbandytas  kompanijas. Baltijos biržoje esančios įmonės – puikus pasirinkimas. Šiandien informaciją apie įvairias kompanijas galima rasti visai nesunkiai, tad nepagailėkite laiko ir pasidomėkite jomis. Vėlgi, minėta investicijų diversifikacija leidžia sumažinti riziką, jog prarasite ir šiek tiek didesnę sumą. O išbandyti skirtingi investavimo variantai per visai trumpą laiką ir jus padarys ekspertu. 

3 mitas: pinigai jei neprarandami, tai bent jau įšaldomi ilgam
Priimdami sprendimą investuoti turite gerai įvertinti savo dabartinę finansinę situaciją. Investuokite tą pinigų dalį, kuri neleis nukentėti jūsų kasdieniniam įprastam gyvenimui. Žinokite – jeigu pinigų prireiks netikėtai,   investicijas gali tekti parduoti nepalankiu metu. Todėl planuokite blaiviai ir tikrai jūsų būtinam pragyvenimui skirtos lėšos nenukentės.  Visuomet egzistuoja ir tokia išeitis – dažniausiai pardavus finansinę priemonę, pinigai jūsų sąskaitoje atsidurs per keletą dienų.

4 mitas: investavimas garantuoja greitą praturtėjimą
Žinot, egzistuoja toks posakis – rinkos apdovanoja pačius kantriausius. Tai auksiniai žodžiai. Dažnai investavimu nusivilia tie, kurie tikisi labai greito ir efektyvaus rezultato. Tokie investuotojai arba labai greitai meta šią veiklą arba praranda tikrai nemažai lėšų, nes rizikuoja neapgalvotai.
Investavimas yra ta veikla, kuri dažnai pareikalauja daugiau laiko. Svarbu žinoti tai, jog akcijų kainos auga tiek, kiek auga pati kompanija. Kompanijų augimą paprastai  lemia didėjantis ekonominis aktyvumas valstybėje. Kaip žinia, ekonominis augimas paprastai sudaro kelis procentus per metus. Tad nereikia tikėtis, jog objektai į kuriuos  investavote, augs milžinišku greičiu. Todėl rinkitės tuos projektus, kurie orientuojasi į patvarumą bei stabilumą ir atsispirkite  pasiūlymams greitai praturtėti. Parodyta kantrybė tikrai duos savo vaisius. 

Taip pat skaitykite