Kaune praūžė „Manijos Moksleivių krepšinio lygos Žvaigždžių diena“

Kauno „Žalgirio“ arenoje penktadienį šurmuliavo geriausi Lietuvos jaunieji krepšininkai. Čia įvyko „Manijos Moksleivių krepšinio lygos“ (MKL) „Žvaigždžių diena“ pavadinimu „Ateities krepšinio žvaigždės – šiandien 2012“. Keturias valandas trukusiame renginyje perspektyviausi šalies žaidėjai ir jų pasižiūrėti susirinkę sirgaliai tikrai nenuobodžiavo.
Be tradicinių Rytų ir Vakarų komandų rungtynių susirinkusieji galėjo išvysti tritaškių metimų bei dėjimų konkursus. O taip pat tik Moksleivių lygoje išbandytos Karavano, Bauduko, Slalomo“ ir Vienas už visus, visi už vieną varžybos.
Ant „Žalgirio“ arenos parketo išbėgo ir krepšinio mylėtojams puikiai pažįstami veidai, ir dar tik į viršūnę kylančios jaunosios „žvaigždutės“. Susirinkusius savo pasirodymais stebino jaunieji „žalgiriečiai“ Tomas Dimša, Marius Grigonis ir Lukas Lekavičius, su „Lietuvos ryto“ komanda į jaunimo Eurolygos finalus patekę Augustinas Jankaitis, Denis Krestinin, Gediminas Žalalis ir Edvinas Šeškus, Vilniaus „Sakalų“ komandos žaidimui diriguojantis Jokūbas Gintvainis bei Lietuvos moterų krepšinio lygoje jau rungtyniaujančios Ieva Kazlauskaitė, Dalia Belickaitė, Justina Kraujūnaitė ir kt.
„Manijos Moksleivių krepšinio lygos Žvaigždžių diena“ prasidėjo „Manijos Tritaškių“ metimų konkursu. Vaikinų varžybose triumfavo Šiaulių „Saulės“  krepšinio mokyklos auklėtinis Justinas Gečas. Jis finale surinko 16 taškų ir 2 taškais aplenkė antroje vietoje likusį Tautvydą Jodelį iš Š.Marčiulionio krepšinio akademijos. T.Jodelis tritaškių konkurso finale dalyvavo trečią kartą iš eilės.
„Po šios pergalės noriu padėkoti tėvams ir treneriams“, – teigė nugalėtojas J.Gečas.
Merginų varžybose antrus metus iš eilės geriausios snaiperės vardą iškovojo Greta Tamašauskaitė, krepšinio paslapčių besimokanti Marijampolės Žaidimų sporto mokykloje. Ji finale pelnė 13 taškų. Antrąją vietą užėmė Agnė Černeckytė iš Klaipėdos V.Knašiaus krepšinio mokyklos, surinkusi 9 taškus.
„Daug treniruojuosi, mano rekordas MKL konkursuose yra 15 taškų. Bus matyt, kaip švęsiu pergalę“, – geros nuotaikos nestokojo G.Tamašauskaitė.
Jaunių ir jaunučių „Manijos Karavano“ konkurse nugalėjo Arūnas Sajevičius ir Ieva Paškevičiūtė. Šiaulių „Saulės“ krepšinio mokyklos auklėtinis A.Sajevičius finale nugalėjo Erviną Blažį iš Sostinės krepšinio mokyklos, o Pakruojo sporto centre paslapčių besimokanti I.Paškevičiūtė įveikė Plungės sporto mokyklos auklėtinę Gintarę Katkutę.
„Dėkoju savo treneriams, kad man padėjo pasiruošti šiam konkursui“, – teigė A.Sajevičius.
Vaikų „Dadu Bauduko“ konkurse berniukų gretose geriausiai sekėsi Gyčiui Narušiui iš Kauno krepšinio mokyklos „Tornado“. Vaikų mergaičių rungtyje geriausiai pasisekė Olivijai Barzdaitei iš Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro komandos. Antra liko V.Knašiaus krepšinio mokyklos auklėtinė Ieva Šerpetytė.
Toliau merginos ir vaikinai demonstravo kamuolio valdymo įgūdžius.
„Reebok Zigtech Slalomo“ konkurse tarp dailiosios lyties atstovių nepralenkiama buvo Šarūnė Melinauskaitė, atstovaujanti Kauno krepšinio mokyklai „Aisčiai“. Ji sau už nugaros paliko Ukmergės sporto centro atstovę Gerdą Morkūnaitę. Vaikinų varžybose puikius rezultatus pademonstravo Martynas Miškinis. V.Knašiaus krepšinio mokyklos auklėtinis įveikė Ernestą Kazjanin iš Š.Marčiulionio krepšinio akademijos. „Marčiulioniukas“ antras šioje rungtyje liko antrus metus iš eilės.
„Manau, tokioje rungtyje svarbu tiek tikslumas, tiek kamuolio varymo technika“, – kalbėjo čempionas M.Miškinis.
Trijų amžiaus grupių (vaikų, jaunučių, jaunių) komandinėje „Ežio“ estafetėje „Visi už vieną, vienas už visus“ merginų varžybose triumfavo Palangos sporto centras. Ją sudarė Brigita Savickaitė, Viktorija Vielavičiūtė ir Kristina Stalmokaitė. Antrąja vieta tenkinosi Radviliškio sporto centro merginos. Vaikinų varžybose nugalėjo Sostinės krepšinio mokykla. Ją į priekį vedė Žilvinas Gurklys, Paulius Cinelis ir Atūras Dijakovskis. Vilniečiai finale aplenkė Panevėžio KKSC atstovus.
Didžiausio dėmesio sulaukė „Rytų-Vakarų“ rungtynės, kuriose vienu metu ant parketo žengė patys perspektyviausi vaikai (1998 metais gimę ir jaunesni), jaunučiai (1996-1997 m. gimimo) ir jauniai (1994-1995 m. gimimo). Aikštelėje petys petin stojo geriausi savo amžiaus vaikinai ir lygių neturinčios merginos. Po įtemptos kovos pergalę rezultatu 67:64 šventė „Rytų“ komanda. (12:16 vaikai ; 34:29 jaunučiai ; 21:19 jauniai).
Daugiausia emocijų sukėlė „Manijos Dėjimų“ į krepšį konkursas. Aštuoniolika varžovų nugalėjęs bei žiūrovų ir komisijos simpatijas pelnęs Steponas Markus tapo Moksleivių krepšinio lygos „Oro karaliumi“. Nugalėtojas rungtyniauja Kretingos sporto mokykloje. Jis finale aplenkė Tomą Miškinį iš A.Sabonio KC ir Vilniaus krepšinio mokyklos auklėtinį Matą Budginą
Susirinkusius dalyvius ir žiūrovus linksmino Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubo šokėjos, „Lietuvos talentų“ konkurso finalininkai šokių grupė „Megusta“, „Būgnų šou“, POP choras „Lašeliukų orbita“. Renginio metu žiūrovai galėjo laimėti „Manijos Moksleivių krepšinio lygos“ rėmėjų įsteigtą prizą – 10 000 litų. Pinigai būtų atitekę tam žmogui, kuris užrištomis akimis pataikys iš aikštės vidurio. Tačiau metimas buvo netaiklus ir prizinis fondas liko kitoms šventėms.
„Manijos Moksleivių krepšinio lygos“ rėmėjai „Kraft Foods Lietuva“, „Reebok“, „Tichė“, „Dadu“ ir Lietuvos krepšinio federacija „Žvaigždžių dienos“ konkursų dalyvius ir „Rytų-Vakarų“ rungtynių žaidėjus apdovanojo vertingais prizais.
„Surengėme dar viena „Žvaigždžių dieną“. Tikiuosi tiek dalyviams, tiek žiūrovams viskas patiko. Praėjusiais metais atidarėme Alytaus areną, šįkart išbandėme „Žalgirio“ salės lankus. Norėčiau pasveikinti nugalėtojus ir paguosti tuos, kuriems nepavyko laimėti. Ypatingi sveikinimai Šiauliams, du jų jaunieji krepšininkai iškovojo pirmąsias vietas“, – po MKL „Žvaigždžių dienos“ kalbėjo lygos direktorius Dainius Čiuprinskas. – „Rytų-Vakarų“ rungtynės parodė koks mūsų jaunimas išradingas, o dėjimų į krepšį konkursas nepaliko abejingų“.

Taip pat skaitykite