Kašonyse duris atvėrė modernus ir jaukus bibliotekos skyrius

Vidmantas Venclovas
kvitrina.com

Gruodžio 5 d. Kašonyse atidarytas jau 13-asis modernus Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos skyrius. Kašonių biblioteka ilgą laiką glaudėsi įvairiose patalpose. Paskutiniais metais – privačiose. 

Dabartinis pastatas, kur įrengtas rajono bibliotekos skyrius, tai buvusio administracinio kolūkio pastato kultūros centro priestato dalis. Kolūkio kontorą yra įsigiję privatūs asmenys, o buvusio kultūros centro priestatas yra savivaldybės nuosavybė.
2008.04.01 d. buvo įsteigta Kašonių bendruomenė ir jai panaudos teise buvo perduotos buvusio kultūros centro patalpos. Šiemet ši bendruomenė atšventė 15 metų jubiliejų. 

Pasak Algio Bartusevičiaus, vieno iš bendruomenės steigėjo, dabartinė bibliotekai perduota pastato dalis nuo bendros patalpos buvo atskirta įgyvendinus Prienų rajono VVG projektą. 

Kašonių bibliotekos bibliotekininkės pareigas pradėjusi eiti Danutė Bajorienė stipriai suaktyvino veiklą ir jau reikėjo ieškoti sprendimų dėl bibliotekos sąlygų pagerinimo.
Prieš metus meras Alvydas Vaicekauskas po vieno Kašonių bibliotekoje vykusio renginio pažadėjo, jog bus ieškoma galimybių pagerinti sąlygas. Ir štai, po metų pažadas buvo įvykdytas. Savivaldybė į patalpų remontą investavo apie 35 000 eurų, o Prienų Justino Marcinkevičiaus viešoji biblioteka – apie 7000 eurų į baldus. 

Pasakysiu atvirai, jog nestandartinė patalpa virto jaukia ir modernia erdve. Be jokios abejonės, reikia pritarti Jiezno seniūnui, kašoniškiui Algiui Bartusevičiui, kuris bibliotekos naujų patalpų atidarymą įvertino lyg dvasios sugrąžinimą į Kašonis. 

Kašonių biblioteka jau seniai tapo kaimo kultūros ir švietimo centru, o dabar, pasak rajono vadovų ir Kašonių bendruomenės narių, ši vieta bus dar populiaresnė.

Taip pat skaitykite