„Vytautas“ rungtynėse dėl Karaliaus Mindaugo taurės trečiosios vietos rimčiau pasipriešinti „Neptūnui“ jau nebeturėjo jėgų

Karolis Urba

Vasario 21 d. Prienų-Birštono „Vytauto“ komanda Karaliaus Mindaugo taurės mažajame finale žaidė su Klaipėdos „Neptūno“ komanda. Deja, „Vytauto“ krepšininkai nesugebėjo rimčiau pasipriešinti varžovams ir pralaimėjo rungtynes rezultatu 51:88 (9:20, 21:23, 15:  24, 6:21).
Trijų dienų Karaliaus Mindaugo taurės maratonas visiškai nuvargino „Vytauto“ žaidėjus, nes jau pirmąją dieną komanda neteko abiejų aukštaūgių. Septyniese dažniausiai žaidę Prienų-Birštono ekipos krepšininkai turėjo aikštelėje praleisti po 30 ir daugiau minučių ir tai atsiliepė žaidimo kokybei.
Rungtynėse su Klaipėdos komanda „Vytauto“ strategas leido pažaisti visiems mačui užregistruotiems žaidėjams.

_IGP6038

Komanda už patekimą į finalą ir iškovotą ketvirtąją vietą gavo 10000 eurų čekį. Čekis buvo įteiktas komandos kapitonui Laimonui Kisieliui.

Pirmasis kėlinys

Dainius Šalenga taškais užbaigė Laimono Kisieliaus laimėtą ginčą (2:0). „Neptūnas“ atsakė taikliu dvitaškiu (2:2). Vytautas Šulskis sėkmingai užbaigė „Vytauto“ ataką (4:2).  Deja, po šio metimo „Vytauto“ puolimas visiškai sustojo. Klaipėdos komanda tinkamai išnaudojo susiklosčiusią situaciją ir žingsnis po žingsnio didino skirtumą. Kėliniui įpusėjus komandas skyrė 6 taškai (4:10), o likus iki kėlinio pabaigos apie minutei „Vytauto“ taškų deficitas siekė 13 (7:20). Paskutinėmis kėlinio sekundėmis Domantas Šeškus perėmė kamuolį ir sumažino atsilikimą iki 11 taškų (9:20).

Antrasis kėlinys

Kėlinys prasidėjo sėkmingomis „Vytauto“ atakomis. Įsidrąsinęs Kajus Okmanas įsūdė du tritaškius, Vytautas Šulskis pridėjo du taškus baudos metimais ir Prienų-Birštono komanda sumažino skirtumą iki 6 taškų (17:23). Deja, gerą atkarpą pakeitė bloga ir „Neptūnas“ susigrąžino dviženklį pranašumą (17:28). „Vytauto“ komanda dar kartą sužaidė gerą atkarpą ir po L. Kisieliaus, Šarūno Vasiliausko ir Pauliaus Ivanausko metimų sumažino varžovų pranašumą iki 7 taškų (24:31). Bet priartėti prie „Neptūno“ nepavyko. Klaipėdiečiai padidino persvarą iki 14 taškų (24:38). Likus iki kėlinio pabaigos apie 3,5 min. „Vytauto“ strategas gavo eilinę techninę pražangą už priekaištus teisėjui, bet „Neptūnas“ neišnaudojo šios situacijos. „Vytautas“ apsigynė, o Domantas Šeškus baudomis sumažino atsilikimą iki 12 taškų (26:38). Varžovai atsakė tritaškiu. Jiems neliko skolingas V. Šulskis taip pat pataikęs tolimą metimą (29:41). Kėlinio pabaigoje „Neptūnas“ įmetė dvitaškį, o Š. Vasiliauskas vieną baudos metimą ir po dviejų kėlinių Prienų-Birštono komandos deficitas padidėjo iki 13 taškų (30:43).

Trečiasis kėlinys

Po didžiosios pertraukos prasidėjo „Neptūno“ komandos dominavimas. „Vytautui“ pavykdavo tik atskirais momentais sublizgėti. Kėliniui įpusėjus komandas skyrė 16 taškų (37:53), o po trijų kėlinių „Vytauto“ taškų deficitas jau siekė 22 (45:67).

Ketvirtasis kėlinys

Ketvirtajame kėlinyje Prienų-Birštono komanda nesugebėjo kiek rimčiau pasipriešinti varžovams ir „Neptūnas“ ramiai užbaigė savo pergalingą žygį šiose rungtynėse. Kėlinio viduryje komandas skyrė 26 taškai, o rungtynėms pasibaigus – 37 (51:88).