Integrali pagalba Prienuose – socialinių paslaugų centro darbuotojų rūpestis

161

Taip nutinka, kad vieną dieną šeima susiduria su skaudžia patirtimi – tenka slaugyti pačius artimiausius žmones. Tada užgriūva begalė nežinomųjų: pradedant, „Kas tai yra socialinės paslaugos“ ir baigiant – kaip rūpinantis artimuoju patiems nepalūžti ir išlaikyti teigiamą emocinį ryšį. Įsipareigojimus šeimai dažnai tenka derinti su darbu ir ne visada pavyksta tai išspręsti.
Šiuos šeimos rūpesčius nuo 2016 m. lapkričio 7 d. dalinai perėmė Prienų rajono socialinių paslaugų centro darbuotojai, teikdami Integralios pagalbos paslaugas. Iki 2022 m. gruodžio 31 d. buvo įgyvendintas  Integralios pagalbos  projektas, finansuojamas iš  Europos socialinio fondo.
Per šešerius metus paslaugos buvo suteiktos 47 paslaugų gavėjams: 20 asmenų per mėnesį.
Prienų rajono savivaldybės administracijai Socialinių paslaugų centrą atrinkus ir patvirtinus partneriu,  nuo 2023 m. sausio 1 d. Centras vėl pradėjo vykdyti projektą  „Integralios pagalbos teikimas ir plėtra Lietuvos savivaldybėse“. Integrali pagalba teikiama įgyvendinant 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos lėšomis finansuojamą projektą, kurio vertė 407 756 Eur. Projekto pareiškėja – Europos socialinio fondo agentūra (toliau – ESFA), o partneris – Prienų rajono savivaldybės socialinių paslaugų centras.

Taip pat skaitykite