Į Senių Besmegenių akciją kviečia žinomi Lietuvos žmonės

DSC_0273

Antrus metus Prienų rajono savivaldybė ir Prienų kultūros ir laisvalaikio centras organizuoja socialinę-kūrybinę akciją„Senių Besmegenių sąskrydis“, kurios tikslas – skatinti visuomenę domėtis atliekų rūšiavimu bei kartu prisidėti kuriant Kalėdinę nuotaiką visoje Lietuvoje.

Projekte dalyvaujančios mokyklos, darželiai, nevyriausybinės organizacijos ir bendruomenės gali kurti savo svajonių „besmegenius“, o gražiausio kūrinio autoriai bus apdovanoti 1000 eurų bei kitais rėmėjų prizais.

Viena iš renginio organizatorių Roberta Ažukaitė-Zacharevičienė sako, kad ši akcija siekia kelių tikslų.

„Pagrindinis mūsų tikslas – per tokius projektus atkreipti visuomenės dėmesį į svarbias problemas – atliekų rūšiavimą, ekologiją ir klimato kaitą. Labai džiugu, kad prie akcijos prisideda ir ne vienas žinomas žmogus – šiais metais Mantas Wizard, Gerda Žemaitė, Kristina Grybaitė ir Eglė Daugėlaitė yra šios akcijos ambasadoriai“, – sako R. Ažukaitė-Zacharevičienė.

 

Organizatoriai sako, kad visi „besmegeniai“ turi būti konstruojami iš rūšiavimui skirtų atliekų: „Norime parodyti, kiek daug atliekų kiekvienais metais mes išmetame ir net nesusimąstome, kad šios medžiagos galėtų būti perdirbtos. Todėl raginame visus konstruoti savo svajonių „besmegenius“ iš atliekų. Praėjusių metų pavyzdys rodo, kad tikrai įspūdingi kūriniai gali gimti iš nenaudojamų butelių, maišelių ir kitų dalykų“.

Egle_galutinis

Žinoma LRT „Labas rytas” laidos vedėja Eglė Daugėlaitė dalinasi prisiminimais apie vaikystėje lipdytus Senius Besmegenius: „Kadangi kieme augau tarp kaimynų berniukų, pasiskirstydavau darbus – jie ridendavo Besmegenio dalis, keldavo, o aš jau užsiimdavau dailinimu.”

 

Prienų krepšinio klubas „Skycop” taip pat prisijungė prie akcijos palaikymo ir kviečia ne tik dalyvauti, bet ir atvažiuoti į Prienus jų pažiūrėti. Broliai D. ir K. Lavrinovičiai pasidalino vienu vaikystės šmaikščiu prisiminimu, kad ieškodavo žiemą Senių Besmegenių vien todėl, kad labai mėgo valgyti morkas, o juk šių žiemos personažų nosys būtent iš jų.

Statistika skelbia, kad kiekvienais metais Lietuvoje išvežama apie 3 milijonus tonų mišrių atliekų, o vienas Lietuvos gyventojas kasdien vidutiniškai išmeta po 1 kilogramą atliekų.

2017 metais prie iniciatyvos prisijungė iš viso 17 organizacijų iš visos Lietuvos, kurios sukūrė 20 Senių Besmegenių skulptūrų. Skulptūrų aukštis siekė ir 6 m aukščio.

Daugiau informacijos apie projektą galite rasti www.besmegeniusaskrydis.lt

 

Taip pat skaitykite