Griovimo darbų etapai

pastatu-griovimas-su-technika-1

Statant naujus pastatus ar juos rekonstruojant, seniems, netinkamiems eksploatuoti pastatams reikalinga griovimo paslauga. Pati statyba gali būti laikoma padidinto pavojaus procesais, tačiau jei darbas tinkamai organizuojamas ir laikomasi saugos priemonių, pavojų galima maksimaliai sumažinti. Sudėtingesnė situacija numatoma griaunant pastatus. Naujų pastatų brėžiniai leidžia atpažinti jų elementus dar prieš pradedant statybos darbus, o senų pastatų struktūra kelia daug abejonių. Todėl dažnai neįmanoma numatyti, kas gali nutikti juos griaunant. Todėl būtina šiuos darbus patikėti tik profesionalams, kurie žino, kaip tai atlikti saugiai, patikimai ir kokybiškai.

Griovimo darbai susideda iš dviejų etapų:

  • Pirmas etapas yra pilnas: tai pamatų ardymas ne tik tada, kai nėra sunaikinta požeminė konstrukcijos dalis.
  • Antrasis etapas yra dalinis; tai reiškia, kad reikia pašalinti tik dalį ar konkretų konstrukcijos elementą, išlaikant bendrą objekto funkcionalumą.

Pastatų išmontavimas turėtų būti atliekamas tik pagal anksčiau parengtą ir patvirtintą projektą, taikant visas saugos priemones. Baigus darbus, aikštelė išvaloma nuo statybinių atliekų, kurios vėliau išvežamos į specialius sąvartynus kietosioms atliekoms laikyti.

Pastatų griovimo paslaugos apima įvairius darbus. Atsižvelgiant į individualias pastato charakteristikas ir pavestas užduotis, statinio analizė atliekama pagal tam tikrą schemą, naudojant skirtingas technologijas. Tai susideda iš dviejų etapų:

  • Paruošimas; apima darbų sumos, sąnaudų ir laiko nustatymą;
  • Pagrindinis etapas; reiškia pastato išmontavimą.

Griovimas gali vykti rankiniu arba panaudojant specialią techniką. rankinis griovimas susideda iš sistemingo pastato išmontavimo po gabalėlį, po truputį. Paprastai tai daroma naudojant rankinius įrankius, įskaitant plaktukus, kūjus, kirtiklius ir kt.

Atvirkščiai, atliekant mechaninį griovimą, pastatui nugriauti naudojamos sunkios mašinos, tokios kaip kranai, ekskavatoriai, griovimo rutuliai ir buldozeriai. Palyginti su rankiniu griovimu, tai daug greitesnis procesas. Tačiau dėl naudojamos įrangos ir proceso greičio taip pat kyla didesnė sužalojimo rizika.

Rankinio griovimo privalumai

Kadangi griovimo darbai atliekami rankiniu būdu, natūralu, kad tai lėčiau sunkesnis griovimo būdas, kuris gali užtrukti kelias savaites, mėnesius ir galbūt net metus. Tačiau yra keletas pagrindinių privalumų, susijusių su rankiniu griovimu. Pavyzdžiui, tai puikus procesas, jei ketinate perdirbti statybines medžiagas, kurios kitu atveju galėjo būti skirtos laužui. Kai išardote pastatą, galite geriau rūšiuoti, kas yra išgelbėtina, o kas ne. Išsaugomi daiktai gali būti pakartotinai naudojami ir perdirbami.

Pateikiame dar keletą šio griovimo būdo privalumų:

Tai saugiau: dažniausiai tai yra saugesnis griovimo būdas, nes konstrukcijai išardyti naudojama mažiau sunkios įrangos. Tačiau vis tiek reikia tinkamai pasirengti griovimo darbams, kad būtų išvengta pavojaus aplinkai bei griovimo darbus atliekantiems specialistams.

Idealiai tinka vietovėse, kuriose yra aplinkinių pastatų ir konstrukcijų: jei griaunate pastatą, esantį arti kitų saugomų konstrukcijų, rankinis griovimas gali padėti užtikrinti, kad jie nepadarytų jokios žalos. Norint nugriauti pastatą su sunkia įranga, reikia pakankamai tikslumo ir įgūdžių. Gali būti sunku atgabenti šią įrangą į perpildytą miesto kvartalą. Taip darydami taip pat rizikuojate sugadinti aplinkinius pastatus.

Idealiai tinka atrankiniam griovimui: norite nugriauti tik dalį konstrukcijos? Rankinis griovimas gali padėti užtikrinti, kad pastato dalis, kurią reikia palikti, išliktų geros būklės.

Taršos mažinimas: senesniuose pastatuose dažnai yra švino ir asbesto turinčių medžiagų. Griovimas rankiniu būdu gali užtikrinti, kad darbų atlikimo metu bus daromas mažesnis poveikis aplinkai.

Mechaninio griovimo privalumai

Kadangi mechaniniam griovimui naudojama sunkioji technika, tikriausiai nenustebsite sužinoję, kad didžiausia šios praktikos nauda yra greitis. Labiausiai paplitęs griovimo būdas dideliems projektams, nes pastatus galima greitai ir efektyviai nugriauti sunkiąja technika, kad sklypą būtų galima greičiau paruošti naujai plėtrai. Yra ir kitų pastebimų mechaninio griovimo privalumų. Jie apima:

Mažiau darbuotojų: Mechaninis griovimas yra daug mažiau darbo reikalaujanti praktika nei griovimas rankomis. Mechaniškai griaunant, darbą atlieka įranga, o ne žmogiškoji darbo jėga. Dėl to vietoje reikia mažiau darbuotojų.

Tai efektyvu: mechaninis griovimas yra efektyviausias griovimo būdas. Tai greičiau ir efektyviau nei griovimas rankiniu būdu, taip pat efektyvesnis nei sprogmenų naudojimas pastatui susprogdinti. Be to, sprogimai yra brangūs ir paprastai reguliuojami įvairiais potvarkiais, priklausomai nuo savivaldybės.

Tai ekonomiška: kadangi vietoje reikia mažiau darbuotojų, mechaninis griovimas paprastai yra ekonomiškesnis sprendimas. Pagrindinės išlaidos – įrangos nuoma pastatui nugriauti ir šiukšlėms išvalyti.

https://griovikai.lt/

Taip pat skaitykite