Geriausia dovana mamytei ar močiutei – pačių padaryta smulkmena

Motinos diena – jau šį sekmadienį, ir, turbūt, ne vienas iš jūsų jau ieško dovanos savo brangiausiam žmogui. Vieni pasitenkina pirktine gėlių puokšte, kiti jų priskina patys, treti savo rankomis gamina smulkias dovanėles. Visos dovanos mamoms yra mielos, geros ir gražios, tačiau visgi pačių padarytos mielos smulkmenos mamai suteiks daugiausia malonumo.

Gegužės 4 d. Kašonių bibliotekoje rinkosi Jiezno seniūnijos vaikai, nusprendę patys pasiruošti dovanėles mamytėms ir močiutėms. Jiems padėjo Jiezno seniūnijos socialinės darbuotojos Bena ir Gintarė.

Pirmiausiai vaikai nusprendė pasidaryti po gėlę – jos visuomet džiugina akį. Nors niekas nepranoks gyvų gėlių, ir iš kitų medžiagų padaryti žiedai gali dailiai papuošti aplinką. Šiandien mūsų gėlė pražydo iš popieriaus. Popierinių gėlių gamyba nėra itin sudėtinga, o reikalingos medžiagos paprastos. Tokias gėles daryti mokė Jiezno gimnazijos pradinių klasių mokytoja metodininkė Roma Kandrotienė.

Turbūt ne visų mamos randa laiko pasivaikščioti po kavines ir paragauti egzotiškų patiekalų. Bet tam ir yra Motinos diena, kai gali savo brangiausią žmogų pamaloninti patiekalu, kurio ji nebūtų sugalvojusi pagaminti. Todėl sumanėme patys iškepti keksiukų, juos papuošti ir padovanoti mamytėms bei močiutėms. Tam į pagalbą pasitelkėme virtuvės karalienę – kulinarę Ramutę Dumalakienę, kuri įtikino mus, kad keksiukai – idealus desertas. Juos itin paprasta paruošti, o žinant vos vieną tešlos receptą ir keičiant priedus ar viršaus papuošimus nuolat galima stebinti kulinariniais sugebėjimais. Miltų parūpino Marijus Baltrukonis, kuris atstovauja Kauno M. K. Čiurlionio ,,Lions“ klubui. Visais papuošimo priedais (šokoladu, kremu, pudra, dražė ir kokoso drožlėmis) parėmė kulinarė Ramutė.

Prisikepę keksiukų ir juos papuošę susidėjome į pačių pasigamintus maišelius. Popierinė gėlė, iškepti ir išradingai papuošti keksiukai, supakuoti į pasigamintus maišelius – dovana mamytėms ir močiutėms.

Buvo prisimintos Kašonių kaimo mamytes ir močiutes, kurių šį sekmadienį savos atžalos dėl įvairių priežasčių nepasveikins. Akcijoje dalyvavę vaikai aplankė jas, įteikė pačių gamintas gėles ir pavaišino iškeptais keksiukais.

 

Danutė Bajorienė

Taip pat skaitykite