Gelbėjimo darbai šaltame vandenyje reikalauja ne tik profesionalumo, bet ir specialios aprangos

mokymai_ledas

Jonas Kavaliauskas

Prienų krašte gan daug ežerų, tvenkinių, upelių ir, aišku, per Prienų rajoną savo vandenis neša Lietuvos upių tėvas Nemunas. Deja, bet vandens telkiniai – ne tik pasididžiavimo ir pramogų objektai, bet ir vietos, kurių platybėse atsitinka nemažai nelaimių.

Dažniausiai, kai atsitinka nelaimė vandenyje, į pagalbą kviečiame ugniagesius gelbėtojus, kurie rizikuodami savo gyvybėmis gelbsti mus. Bet ar mes apie tai susimąstome? Reikia būti atviriems – nedažnai.

Viename pokalbyje su Prienų PGT viršininku Gintautu Baltrimu, kuriame buvo pasakojama apie ugniagesių vykdomus gelbėjimo darbus vandenyje, buvo išsakyta padėka Birštono savivaldybės administracijai už Birštono komandai nupirktą hidrokostiumą. Pasak tarnybos vado, tai leidžia ugniagesiui vykdyti gelbėjimo operacijas ir šaltajame vandenyje.

Pagal tarnybos statutą, rajono gelbėjimo tarnybos, atsitikus nelaimei vandenyje, turi sulaukti atvykstančių narų, nes neturint spec. aprangos negalima rizikuoti pareigūnų sveikata ir gyvybe.

G. Baltrimas pabrėžė, jog vykstant gelbėjimo operacijai viską lemia minutės, o neretai ir sekundės, todėl turėdami hidrokostiumus tarnybos pareigūnai turėtų daugiau galimybių tinkamai atlikti savo pareigas.

Prienų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Algis Marcinkevičius, paklaustas apie hidrokostiumus ir jų įsigijimo galimybes, pasakė, jog dar praeitoje kadencijoje buvo iškilęs toks klausimas, bet kodėl jis nebuvo išspręstas, atsakyti negalėjo. Tiesa, mero pavaduotojas nemato kliūčių šiai problemai pašalinti ir pažadėjo, jog dės visas pastangas, kad kitų metų biudžete būtų planuojamos lėšos dviejų hidrokostiumuų įsigijimui.

Taip pat skaitykite