Gandas, įplieskęs diskusiją „Ar tikrai į Prienus persikels Kazlų Rūdos „Šilas“?“

šilas

Ignas Mineikis
kvitrina.com

Tinklalaidės futbolas.lt laidoje „prasinešė“ gandas, jog Kazlų Rūdos „Šilas“, kuris šiais metais tapo bronzine I lygos komanda, kitais metais gali tapti Prienų „Šilu“. Klubo prezidentas esą duoda 90 %, kad taip ir bus. Reikia pasakyti, jog „Šilo“ futbolininkai šiemet treniravosi Prienų KKSC futbolo stadione.

Laidoje teko išgirsti, jog Kazlų Rūdos „Šilo“ vadovai neranda bendros kalbos su Kazlų Rūdos meru Mantu Varaška, todėl norėtų kitais metais tapti Prienų komanda. Iš kur toks įsitikinimas, jog Prienai tik ir laukia priimti į savo glėbį „Šilo“ klubą?

Prienų rajono Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas teigė, jog apie tokią galimybę nieko negirdėjęs, bet pridūrė, kad niekas privačiam klubui negali uždrausti įsikurti Prienuose ir veikti.

Prielaida, jog į Prienus gali ateiti LFF I lygoje rungtyniaujantis klubas, iš tiesų sukėlė sąmyšį ir diskusijas ir taip nestabilioje Prienų futbolo bendruomenėje.

Primenu, jog vaikų futbolas rajone kultivuojamas Prienų KKSC ir privačios futbolo mokyklos „Prienai“ grupėse. FK „Prienai“ komanda žaidžia KAFF III lygoje ir šiemet tapo trečiosios vietos laimėtoja. Trečiojoje lygoje rungtyniavo ir dar viena krašto komanda – Veiverių „Pozityvūs“, kuri buvo ketvirta.

Po Prienų KKSC vėliava komandos dalyvauja Lietuvos mažojo futbolo asociacijos ir paplūdimio futbolo pirmenybėse. Tiesa, jų pasiekimai kol kas nelabai džiugina.

Prienuose vyksta vietinis 7×7 futbolo turnyras, liaudyje vadinamas PFL.

Prienų futbolo bendruomenės atstovai dažnai priekaištauja, jog jiems savivaldybė skiria mažai dėmesio, o visa parama keliauja krepšiniui. KK „Prienai“ komanda aukščiausioje šalies lygoje žaidžia nuo 2009–2010 m. sezono. Prienų rajono savivaldybė KK „Prienai“ skiria 235 000 eurų paramą sezonui. Dar 15 000 eurų keliauja RKL čempionate rungtyniaujančiai Stakliškių sporto klubo komandai.

Palyginimui: Prienų-Birštono „Nemunas“ komanda, rungtyniaujanti LFF III lygoje, šiame sezone iš Prienų rajono savivaldybės sulaukė 3 500 eurų paramos. Be to, „Nemuno“ komandai nedidelę paramą skyrė ir Birštono savivaldybė.

Žinant Prienų rajono Savivaldybės tarybos narių požiūrį į profesionalaus sporto rėmimą, sunku tikėtis, jog iš dangaus nukritusiai I lygoje rungtyniaujančiai komandai bus skirta kokia nors parama.

silas_2

VšĮ „Kazlų Rūdos futbolas“ prezidentas Giedrius Augustinas Kvietkauskas naujienų portalui kvitrina.com patvirtino, jog mintis, kad komanda galėtų persikelti į Prienus, kur gera infrastruktūra, buvo išsakyta norint nors šiek tiek paveikti Kazlų Rūdos savivaldybės merą pakeisti požiūrį į futbolą. Pasak klubo prezidento, dabartinis mero požiūris į futbolą komplikuotas ir klubas priverstas spręsti dilemą – persikelti į kitą savivaldybę arba nutraukti veiklą.

Panaši mintis išsakyta ir Kazlų Rūdos savivaldybės mero Manto Varaškos atsakyme į portalo užklausą. Pasak kaimyninės savivaldybės vadovo, miestas šiuo metu neturi infrastruktūros, kuri tiktų komandai, rungtyniaujančiai I lygoje, o permainų galima tikėtis po 2–3 metų.

Anot M. Varaškos, privatus klubas pats sprendžia, kur jam geriau vystyti veiklą.

G. A. Kvietkausko teigimu, Prienų vardas buvo paminėtas, nes pavasarį komanda treniravosi mieste ir liko patenkinta infrastruktūra ir požiūriu į futbolą.

Kraštietis, kuris gimė Prienų rajone, mokėsi Veiveriuose, pasakė, jog klubas neieško finansinės pagalbos, o ieško vietos, kur galėtų vystyti veiklą, ugdyti jaunimą ir suteikti jiems galimybę tobulėti. Anot jo, jei bus surasti bendri vardikliai, klubas su malonumu įsilies į krašto futbolo bendruomenę, o ne griaus ją. G. A. Kvietkauskas patvirtino, jog su rajono vadovybe jis nebuvo susitikęs, bet neatmeta galimybės, jog toks susitikimas įvyks.

„Klubas turi suformuotą biudžetą, todėl pagrindinis rūpestis – susitarti dėl infrastruktūros panaudos treniruočių procesui ir varžyboms. Taip pat neatsisakysime pagalbos organizuojant susitikimus su krašto verslu ir įsiliejant į futbolo bendruomenę“, – savo mintis dėstė klubo prezidentas.

Be jokios abejonės, kalbos, jog į Prienus gali ateiti futbolo klubas, rungtyniaujantis I lygoje, sukėlė ne vieną diskusiją. Kai kurių šios sporto bendruomenės narių manymu, tokio lygio klubo atėjimas galėtų turėti teigiamą impulsą futbolo krašte vystymui.

Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas teigė, jog su juo šiuo klausimų niekas nebuvo susitikęs, o gandais jis nesivadovauja. Mero manymu, bet koks veiksmas turėtų būti derinimas su vietine bendruomene. Iš kitos pusės, savivaldybės vadovas pasakė, jog savivaldybė negali uždrausti kurtis krašte klubams ir dalyvauti varžybose bei čempionatuose.

Taip pat skaitykite