Paroda „Tūkstantmečio dainų šventės nuotaikos“

Birštono kultūros centre pristatoma fotografijų paroda
„Tūkstantmečio dainų šventės nuotaikos“ .
Parodos autoriai: Martynas Vidzbelis, Karlas (Artūras Moisiejenko), Martynas Sirusas, Gintaras Balionis ir Juozas Sirusas kviečia trumpam sugrįžti į šiltas vasaros dienas ir dar kartą pasinerti į šventės šokio sūkurį.


2009 m. dainų šventė „Amžių sutartinė“ – vienas svarbiausių Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečio renginių, viena didingiausių, ryškiausių, idėjų ir meninių sprendimų požiūriu brandžiausių Lietuvos dainų švenčių, o gal net apskritai mūsų kultūros istorijos įvykių. Tęsdama lietuviškas ir kitų Baltijos šalių tradicijas, savo emocine jėga ji tampa ryškia mūsų tautos kultūros išraiška.
Dainų šventėje dalyvavo apie 48 000 atlikėjų iš Lietuvos ir išeivija iš viso pasaulio, buvo užfiksuota tūkstančiai akimirkų kurios išliko parodos autorių archyvuose.
Visa tai, kaip ryškus ir nepaneigiamas liudijimas, kaip tuomet tvyrojusios dvasios dokumentas ir atsispindi fotografijos parodoje. Fotografai  jautriai, subtiliai ir esmingai „sugaudė“ ir išsaugojo ne tik šventės didybę, gražiausias akimirkas, bet ir jos dalyvių – nuo mažiausio iki senolio, nuo studento choristo iki kaimo griežėjo – švytėjimą.

Parodos rengėjai:
Lietuvos liaudies kultūros centras

Taip pat skaitykite