Jau trečius metus Prienų Justino Marcinkevičiaus viešojoje bibliotekoje gegužės pradžią žymi Europos savaitė, skirta Europos dienai paminėti. Ir šiais metais biblioteka organizavo nemaža šiai datai skirtų renginių, iš kurių vienas – konkursas „Europietiškiausia mokykla“. Konkurse dalyvaujančios mokyklos turėjo pristatyti medžiagą apie savo tarptautinio bendradarbiavimo patirtis, rezultatus, vykdytus partnerysčių projektus. Medžiaga buvo skelbta socialinio tinklo ,,Facebook“ paskyroje, o nugalėtoją lėmė ,,like“ skaičius. Džiaugiamės, kad skambų europietiškiausios mokyklos titulą pelnė mūsų Jiezno gimnazija.
Dabar, kai laimėtasis tortas jau suvalgytas, o pergalę dar ilgai primins karališkai mėlynas prizas, besipuikuojantis anglų kalbos kabinete, apie vykdytus partnerysčių projektus klausinėjame šio kabineto šeimininkę, gimnazijos tarptautinių projektų koordinatorę mokytoją Janiną Bartusevičienę.
Kada prasidėjo Jiezno gimnazijos tarptautinio bendradarbiavimo veikla?
Maždaug prieš devynerius metus mūsų mokykla vykdė pirmąjį savo tarptautinį projektą ,,Mugės. Turgūs“. Jo koordinatore tuomet buvo prancūzų kalbos mokytoja Vanda Žiūkienė. Iki šiol tebėra gyvi prisiminimai apie šį projektą, o ypač apie gimnazijoje vykusią Kaziuko mugę, kurioje dalyvavo svečiai iš šalių-partnerių.
Kokiuose partnerysčių projektuose esame dalyvavę pastaraisiais metais?
Esame dėkingi švietimo skyriaus vedėjui Rimvydui Zailskui už tai, kad surado puikius ir pareigingus partnerius. Būtent patikimumas ir lėmė tai, kad jau antrąjį projektą vykdome su tais pačiais partneriais: Italija (koordinatorė), Turkija, Lenkija, Rumunija, Portugalija. Pirmasis mūsų projektas vadinosi ,,Pasaulinis skurdas ir mes“, o šiuo metu dalyvaujame projekte ,,Įtraukianti Europa“. Prie šio projekto dar prisijungė prancūzai bei latviai.
Ką duoda ši veikla mokyklai?
Atvirai kalbant, projekto nauda mokyklos bendruomenei nepamatuojama. Mokiniai, mokytojai keliauja po užsienio šalis, susipažįsta su tenykščių žmonių gyvenimo būdu, tradicijomis, ugdymo sistema, šventėmis, lankosi šeimose, tobulina užsienio kalbų žinias, mokosi bendrauti su skirtingų kultūrų, religijų žmonėmis, gilinasi į šalių panašumus ir skirtumus, galų gale, pradeda kitaip vertinti save.
Kas šioje veikloje sunkiausia? Kas labiausiai džiugina?
Projekto vykdymas, dokumentų, ataskaitų rengimas, kelionių, susitikimų, kitų veiklų organizavimas – sunkus, kruopštumo reikalaujantis darbas, kurį gali gerai atlikti tik turėdamas darbščią komandą. Deja, sunkiausia tai, kad mokykloje nėra daug pedagogų, mokančių anglų kalbą ar bent ją suprantančių, o projekto darbo kalba – anglų. Labai džiugina noriai į projekto veiklas įsitraukiantys moksleiviai ir tai, kad visas mokyklos kolektyvas sugeba susitelkti ir suorganizuoti puikiausius renginius.
Kokie įspūdžiai ryškiausi jums pačiai?
Keliauti, bendrauti, mokytis kalbų mėgau visada. Esu aplankiusi 26 šalis, kai kurias jų – po keletą kartų. Labai norėjau pamatyti Portugaliją, įbristi į Atlanto vandenyną, paragauti milžiniško omaro, pajusti neskubrų portugalų ir italų gyvenimo būdą, pasėdėti vėsiame moliniame turkiškame namelyje ir išgerti arbatos puodelį. Visa tai pamačiau ir patyriau būtent projekto dėka.
Kokie ateities planai?
Mūsų projektas ,,Įtraukianti Europa“ jau įsibėgėjo. Už savaitės mokytojai išvyksta į projekto mokymus Lenkijos Lešno mieste. Šis projektas tęsis dar dvejus metus. Nekantriai lauksime 2017 metų rudens, kai visi dalyviai rinksis mūsų mokykloje.
Jiezno gimnazijos informacija