„Prienai“ Europos taurės turnyrą baigė pralaimėjimu

„Prienų“ komandai nepavyko iškovoti trečiosios pergalės Europos taurės turnyre. Gruodžio 12 d. prieniškiai turėjo pripažinti Kijevo „Budivelnyko“ pranašumą. Po trečiojo kėlinio dar buvo vilties, jog galima laimėti rungtynes, bet šį kartą varžovai buvo stipresni.

Pirmasis kėlinys prasidėjo netaikliais „Prienų“ metimais ir „Budivelnyko“ krepšininkai iškart išnaudojo aikštelės šeimininkų klaidas (0:4). Po Artūro Valeikos ir Gintaro Kadžiulio taiklių metimų „Prienai“ įgijo vieno taško pranašumą (5:4). Dar kurį laiką rezultatas buvo apylygis (8:8, 10:10), bet vėliau iniciatyva perėjo į svečių rankas. Du iš eilės Delaney Malcolmo tritaškiai ir „Budivelnyko“ komanda jau pirmavo 6 taškais (12:18). Dar po kelių minučių komandas jau skyrė 10 taškų (12:22). „Prienų“ krepšininkų atakos strigo svečių gynyboje ir po pirmo kėlinio Kijevo krepšininkų pranašumas buvo 12 taškų (14:26).

Antro kėlinio pradžioje svečiai pratęsė savo dominavimą aikštelėje ir, kėliniui įpusėjus, jau pirmavo 18 taškų skirtumu (19:37), o tada spurtavo aikštelės šeimininkai. Po A. Labucko ir A. Valeikos bei G. Kadžiulio metimų skirtumas sumažėjo iki 10 taškų (31:41). Deja, „Prienams“ nepavyko perimti iniciatyvos ir Kijevo komanda iki kėlinio pabaigos ne tik atstatė po pirmo kėlinio turėtą pranašumą, bet ir jį padidino iki 16 taškų (35:51).

Trečiame kėlinyje „Prienų“ komanda lyg atgijo iš naujo. Žingsnis po žingsnio komandai pavyko perimti iniciatyvą ir nors, kėliniui įpusėjus, komandas skyrė tie patys 16 taškų (45:61), „Prienų“ žaidimas teikė vilčių. Ir nuojauta pasitvirtino. Po trijų kėlinių komandas skyrė tik 7 taškai (58:65).

Deja, ketvirtame kėlinyje nepavyko pratęsti trečiojo kėlinio spurto. Kėlinio pradžioje svečiai per keletą minučių atstatė turėtą persvarą (61:76). „Prienų“ krepšininkai stengėsi nepaleisti varžovų ir iš dalies jiems tai pavyko, bet rungtynės buvo pralaimėtos (73:84).

„Prienų“ komandai Gintaras Kadžiulis pelnė 18 taškų, Artūras Valeika -17, Arnas Labuckas -14, Artūras Milaknis-10.

Rimtą traumą patyrė  Žygimantas Janavičius. Kiek laiko žaidėjas negalės žaisti, paaiškės jau ketvirtadienį.

Spaudos konferencija

Dainius Šalenga.  Kijevo „Budivelnik“ žaidėjas

Šiandien laukėme rimtesnės kovos. Žinojome, jog „Prienai“ įtikinamai namuose įveikė kitus varžovus, todėl gerai atlikome  namų darbus, įvykdyme trenerio nurodymus, sugebėjome uždengti varžovų metikus, o patys išnaudojame savo progas.

Ainars Bagatskis  Kijevo „Budivelnik“ vyr. treneris

Viskas išsisprendė nervingoje rungtynių pradžioje. Mes greičiau nusiraminome, pataikėme savo metimus, o varžovai – ne. Kontroliavome rungtynių eigą. Gal trečio kėlinio pabaigoje turėjome žaidybinę duobę, bet vėliau vėl kontroliavome rungtynes. Dėkoju „Prienams“ už gerą kovą.

Virginijus Šeškus „Prienų“ vyr. treneris

Šiandien žaidėme su labai stipriu varžovu, kurį ir sveikinu su pirmąją vieta grupėje. Kovojome kiek galėjome, bet negalima laimėti rungtynių, jei po savo krepšiais leidi varžovams sugriebti tiek kamuolių, kiek patys atkovojame  per visas rungtynes.
Varžovai buvo stipresni, o mums reikia daryti išvadas.