Ekologiškuose žaliųjų dumblių milteliuose – apsinuodijimus sukeliantys mikroorganizmai

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavo pranešimą iš Airijos, kad maisto papilduose – ekologiškų žaliųjų dumblių Chlorella milteliuose „Organic Chlorella Powder” nustatyta patogeninių mikroorganizmų – Salmonella Rissen. Patekę į žmogaus organizmą, jie gali sukelti vėmimą, viduriavimą, galvos skausmą, karščiavimą.
Nesaugių papildų partijos numeris 140319, geriausi iki 06/2016, gamintojas „Foca Organics Ltd.“, Airija, pakuotė po 140 g.
Gamintojas atšaukė iš rinkos ne tik šią, bet ir kitas produkto partijas (131206, 140108, 130608) bei kitus produktus, kurių gamybai žaliųjų dumblių milteliai buvo naudojami kaip žaliava.
Į Lietuvą nesaugius miltelius „Organic Chlorella Powder” iš Jungtinės Karalystės įsivežė UAB „Sveiki produktai“ (P. Lukšio g. 32, Vilnius).
Vilniaus VMVT  pradėjo tyrimą dėl nesaugių produktų išplatinimo Lietuvos vartotojams.
„Organic Chlorella Powder” taip pat išplatinti Austrijoje, Bulgarijoje, Suomijoje, Graikijoje, Airijoje, Latvijoje, Nyderlanduose, Lenkijoje, Portugalijoje, Rumunijoje, Rusijoje, Slovėnijoje, Ispanijoje, Švedijoje, Ukrainoje bei Jungtinėje Karalystėje.
Vartotojai, įsigiję šių maisto papildų, gali grąžinti į prekybos vietas ir atgauti sumokėtus pinigus.

Taip pat skaitykite