Dienos centro Veiveriuose nebus, „Revuonoje“ – vienas penktokų komplektas

Rugsėjo 26 d. vykusiame rajono savivaldybės Tarybos posėdyje netrūko diskusijų, raginimų ir palaikymo komandų. Per 3,5 val. Tarybos nariai apsvarstė 30 klausimų.

Daugiausiai dėmesio sulaukė klausimai dėl Veiverių dienos centro projekto sustabdymo, „Revuonos“ pagrindinės mokyklos penktų klasių komplektų nustatymo ir papildomo etato Prienų sporto ir pramogų arenoje įsteigimo.

Svarstant klausimą dėl didžiausio leistino etatų skaičiaus padidinimo Sporto ir pramogų arenoje, įsteigiant valytojų etatus, Tarybos narių nuomonės išsiskyrė. Viešosios įstaigos administracija prašė padidinti didžiausią leistiną etatų skaičių iki 6, tačiau Ekonomikos komitetas (pirmininkas Alvydas Vaicekauskas) nepritarė tokiam prašymui ir pasiūlė nustatyti 5,5 etato.

Tarybos narė Loreta Jakinevičienė Švietimo, kultūros ir sporto komiteto vardu pateikė siūlymą nedidinti jau nustatyto didžiausio leistino 4,5 etato skaičiaus. Pasak „teistvarkės“, įstaigoje išpūsti administracijos etatai, kurių sąskaita ir gali būti įsteigtas dar vienas – valytojo.

Įstaigos direktorius Arūnas Vaidogas paaiškino, jog papildomų etatų prašoma, nes arenoje yra apie 3000 m² valomų plotų. A. Vaidogas taip pat pridūrė, jog etatui daugiau lėšų neprašoma.

Tarybos narė Rima Zablackienė pasiūlė iš viso atsisakyti praktikos nustatinėti viešosioms įstaigoms etatų skaičius, nes jos finansuojamos ne tik iš biudžeto lėšų.

Tarybos nariai palaikė Ekonomikos komiteto siūlymą (14 balsavo už, 6 prieš).

Taryba taip pat nustatė bilietų kainas arenoje vykstantiems renginiams bei patvirtino teikiamų paslaugų įkainius.

Tiesa, ir šio klausimo svarstymas neapsiėjo be ginčų. Tarybos narė L. Jakinevičienė pasiūlė nustatyti krepšinio klubui „Prienai“ nuomos mokestį, bet jos siūlymui nebuvo pritarta. Taryba 13 balsų nustatė bilietų kainų nominalus nuo 3 iki 50 litų, taip pat nutarė, jog 75 procentai sumos, surinktos už bilietus į „TonyBet“ komandos rungtynes, atiteks „Prienų“ klubui, o arena jis naudosis nemokamai.

„Revuonos“ pagrindinėje mokykloje – vienas penktų klasių komplektas

Taryba ne tik paliko galioti rugpjūčio 29 d. posėdyje priimtą sprendimą dėl penktų klasių komplektų skaičiaus „Revuonos“ pagrindinėje mokykloje nustatymo, bet ir pakeitė bendrajame tinklo pertvarkos plane leidimą formuoti „Revuonoje“ dvi penktąsias klases, nors mokyklos bendruomenė ir tėvų atstovai prašė leisti įstaigai steigti du komplektus. Revuoniškiai savo poziciją grindė tuo, kad pertvarkos plane buvo užfiksuota, jog, reorganizuojant „Revuonos“ vidurinę mokyklą į pagrindinę, įstaigai bus leidžiama formuoti dvi pirmąsias ir dvi penktąsias klases. Ir tik rugpjūčio 29 d. buvo sužinota, jog leidžiama formuoti tik vieną penktųjų klasių komplektą. Anot mokyklos bendruomenės atstovų, Tarybos sprendimas atėmė iš vaikų pasirinkimo teisę.

Klausimo pranešėjas, Švietimo skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas aiškino, jog „Revuonoje“ dirbanti komisija yra konstatavusi, kad penktoje klasėje mokosi 29 mokiniai, su kurių tėvais yra sudarytos sutartys. Skyriaus vedėjas taip pat teigė, jog mokyklos mokinių krepšelis yra minusinis, o antrojo komplekto atsiradimas dar padidintų neigiamą balansą apie 50 000 Lt.

Mokyklos direktorė Ilona Balčiukynienė pabrėžė, jog įstaigoje yra priimti sprendimai dėl minusinio mokinių krepšelio mažinimo ir paskaičiuota, jog, formuojant du penktų klasių komplektus, mokykla turės tik 28 000 Lt minusinį biudžetą. Tiesa, mokyklos vadovė pasakė, jog vykdys Tarybos sprendimą, koks jis bebūtų.

Tarybos opozicijos nariai apkaltino valdančiuosius ne tik nesilaikant pažadų, o ir nekreipiant dėmesio į Švietimo ir mokslo ministerijos raštą, kuriame teigiama, jog rugpjūčio 29 d. Tarybos sprendimas dėl klasių komplektų skaičiaus nustatymo „Revuonos“ pagrindinėje mokykloje yra neteisėtas.

Tiesa, rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas ministerijos išvadoje įžvelgė kitą prasmę ir todėl Tarybai pateiktame projekte dėl bendrojo mokyklų tinklo pertvarkos plano pakeitimo įtraukė ir punkto, kuriame rašoma, jog „Revuonos“ pagrindinėje mokykloje gali būti formuojami du penktų klasių komplektai, korekciją. Pagal ją ir bendrajame plane turėtų likti leidimas formuoti tik vieną penktosios klasės komplektą.

12 Tarybos narių pritarė bendrojo mokyklų tinklo pertvarkos plano pakeitimams ir tokiu būdu panaikino prieštaravimus tarp rugpjūčio 29 d. posėdyje priimto sprendimo ir bendrojo plano.

Taip pat Tarybos nariai (11 balsavo prieš) nepalaikė jos narės R. Zablackienės siūlymo panaikinti rugpjūčio 29 d. posėdyje priimtą sprendimą dėl vieno penktos klasės komplekto formavimo „Revuonos“ pagrindinėje mokykloje.

Dienos centro Veiveriuose nebus

Kitas emocijų protrūkis įvyko svarstant siūlymą sustabdyti Veiverių dienos centro projekto vykdymą. Projekto iniciatorė Tarybos narė L. Jakinevičienė apgailestavo dėl valdančiųjų noro atsisakyti investicijų į socialinių paslaugų plėtrą, nes būtent tokių centrų steigimas yra prioritetinė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos sritis.

Tarybos nariai Martynas Butkevičius, Jonas Vilionis, Cezaras Pacevičius bei Seimo narys Vytautas Kamblevičius nesupranta, kodėl reikia atsisakyti 700 000 Lt investicijų į objektą, kuris pagerintų socialinį darbą su jaunimu vienoje didžiausių rajono seniūnijų.

Valdančiosios koalicijos nariai šiuo klausimu turėjo savo nuomonę. Esą Veiveriams reikia vaikų darželio, o ne Dienos centro. Įsteigus jį, 5 metus nebūtų galima tose patalpose vykdyti kitos veiklos, o tai reiškia, jog darželio plėtra būtų nustumta į šalį.

Pasak Investicijų skyriaus vedėjo Vytauto Griauslio, Tarybai pritarus strateginiams sprendimams, vaikų darželio Veiveriuose finansavimas galėtų būti išspręstas per porą metų.

L. Jakinevičienė paprašė neklaidinti visuomenės tokiais pareiškimais, nes yra priimtas sprendimas į buvusias „Nemuno“ pradinės mokyklos patalpas perkelti darželį „Pasaka“, ir būtent šiam projektui bus pirmiausiai skiriamos investicijos, todėl Veiveriai jų tikrai negaus.

Netikėtai valdantieji sulaukė palaikymo iš opozicijos lyderės R. Zablackienės, kuri aiškiai pasakė, jog Dienos centrų rajonui nereikia ir palaikė vaikų darželio plėtros idėją. Pasak Tarybos narės, „darbiečiai“ nuosekliai laikosi savo pozicijos, todėl atvirai išsako savo mintis, nors jos šįkart ir nesutapo su opozicijos daugumos nuomone.

Balsavimas parodė, jog valdantieji įgyvendino savo sprendimą netęsti Veiverių dienos centro projekto (13).

 

Rajono savivaldybės Taryboje

 

 

 

 

 

 

Taip pat skaitykite

20 komentarai

 1. Tik nevarykit

  ant Žiburio, bet dirbkit patys ir būsit įvertinti. Kiek metų vis tas pats – Revuona geriausia, puikiausia ir dar visokiausia, bet kaip buvo, taip ir liko vidutine mokykla ir eilinių prieniečių nuomonės negalit pakeisti… O Žiburys – buvo pirmoje vietoje, taip ir išsilaikė. Spręskit ir pagal tai, kiek vaikų sugrįžta iš Birštono, o taip pat pasidomėkit, ar taip jau viskuo vaikai patenkinti tame eldorade -Birštone.

  P.s. tikrai neesu Žiburio mokytoja

 2. Jolanta

  „Revuona“ nesuvokia, kad lipa ant grėblio. Juk ragindama mokinius eiti į Birštoną po 10 klasių, sulauks tėvų sprendimo iš karto po pradinės leisti į Birštoną-kam dar kaitalioti mokyklas. Ir tada bus matyti, ar iš viso beliks Revuonos mokykla ir ar Birštono mokykla įdarbins visus Revuonos mokytojus. Ir bus Prienuose dvi mokyklos-Žiburio gimnazija ir Ąžuolo progimnazija. Ir bus labai gerai :).

 3. kaipgi

  Prieskario Lietuvoje reikedavo praeiti konkursa , o dabar dziaugiates primdami vidutiniokus ar net ir specukus ,tai kokia cia puiki mokykla ? , todel ir eina i Birstona ,kadangi valdzia padare viska , kad Prienuose neliktu jums konkurencijos ir is tiesu buti puikia mokykla.

 4. :)

  Žiburys yra puiki mokykla. Jam net nereikia to įrodinėti veliantis į diskusijas su pagiežingais interneto pavyduoliais. Ar Užkalnio frazę prisimenat?