DAR ARČIAU, DAR DRAUGIŠKIAU: JAPONIJA – LIETUVA 25

Gruodžio 8 d., ketvirtadienį, Vilniuje, „Radisson Blue“ viešbutyje, Japonijos ambasada surengė kasmetinį priėmimą Japonijos imperatoriaus Akihito 83-iojo gimtadienio minėjimo proga. Japonijos imperatoriaus gimtadienis Japonijoje yra nacionalinė šventė, o Lietuvoje į šios šventės minėjimą buvo pakviesti Japonijos politikos, kultūros, meno bei mokslo puoselėtojai. Šiame iškilmingame renginyje dalyvavo ir Balbieriškio bendruomenės tolerancijos centro vadovas Rymantas Sidaravičius.

Dabartinis Japonijos imperatorius Akihito – 125-asis Japonijos valdovas. Po sugiedotų Lietuvos ir Japonijos valstybinių himnų, šventinį gimtadienio minėjimą pradėjo Jo Ekscelencija Japonijos ambasadorius Lietuvoje ponas Toyoei Shigeeda su žmona Michiko. Savo sveikinimo kalbos pradžioje ambasadorius papasakojo apie Lietuvos ir Japonijos diplomatinių santykių raidą, pasidžiaugė mokinių atliktais projektiniais darbais apie buvusį Japonijos konsulą Chiune Sugihara. Ambasadorių džiugina stiprėjantys Lietuvos ir Japonijos bendradarbiavimo ryšiai: rugpjūčio mėnesį Klaipėdoje lankėsi Japonų karinė eskadra, šiais metais Lietuvą aplankė daugiau kaip 20 000 turistų iš Japonijos. Ambasadoriaus kalboje akcentuota, kad šiemet minime ir Lietuvos – Japonijos bendradarbiavimo 25-ąsias metines, paminėta, kad 2020 m. Tokijuje įvyks vasaros olimpinės ir parolimpinės žaidynės, kuriose tarp nugalėtojų tikimasi matyti ir Lietuvos sportininkus. Ambasadorius nuoširdžiai tiki, kad jam pavyks tarp abiejų šalių sustiprinti kultūrinius ryšius.

Po oficialios dalies visi susirinkusieji buvo pakviesti pasivaišinti japoniškais patiekalais. Vakaro vaišių dominantė buvo suši bei daugybė jūros gėrybių. Nemažai dėmesio sulaukė ir japoniško vyno, sakės degustacija. Renginio metu įvairūs japonų atlikėjai atliko muzikinius kūrinius, vyko svečių bendravimas. Dalyvavo ne tik žymūs politikai, kultūros veikėjai, Lietuvoje reziduojančių ambasadų darbuotojai, bet ir projekte apie Chiune Sugiharą dalyvavusių švietimo įstaigų atstovai.

Renginiui baigiantis įsiminė Japonijos ambasadoriaus Toyoei Shigeeda žodžiai: ,,Kad ir kokia pasaulyje būtų sudėtinga situacija, nei iš tautos, nei iš žmogaus negalima atimti jo kultūros bei dainos“.

 

Balbieriškio bendruomenės tolerancijos centro informacija

 

Taip pat skaitykite