Dainius Janavičius: „Praeiti metai buvo sėkmingi“

Sausio 22 d. Prienų PK viršininkas Dainius Janavičius ir Organizacinės grupės vyresnysis specialistas Arūnas Malinauskas pakvietė vietinių laikraščių atstovus į spaudos konferenciją, kurioje buvo apžvelgtas komisariato darbas 2012 metais.
D. Janavičius konstatavo, jog 2012 m. buvo vieni sėkmingiausi per pastaruosius penkerius metus, o komisariato kolektyvas įvykdė visus metų pradžioje užplanuotus veiklos rodiklius.
Prienų PK viršininkas pasidžiaugė, jog 2012 metais buvo užfiksuota 130 nusikalstamų veikų mažiau, negu 2011 metais, ir tai rodo, jog nusikalstamumo kreivė eina žemyn, o veikų ištyrimas siekė net 60 proc. D. Janavičiaus teigimu, Prienų PK vienintelis komisariatas šalyje, kuriame 2012 metais nusikalstamumo lygis mažėjo, o tai rodo, jog rajone tapo saugiau gyventi.

Deja, Prienai išlieka lyderiais pagal smurto šeimoje rodiklius, bet sumažėjo žmonių, kurie pateko į aferistų rankas. D. Janavičiaus teigimu, grupiniam nusikalstamumui dar 2011 m. buvo suduotas nemažas smūgis, ypač jų finansinei veiklai, todėl 2012 m. jų veikų nebuvo užregistruota. Vis dar išlieka aktuali narkotinių medžiagų platinimo problema. 2012 m. buvo sulaikytos keturios narkotikų siuntos, o vienam komisariato pareigūnui buvo siūlomas net 12 000 Lt kyšis. Nors rajonas įvardijamas kaip narkotikų tranzito rajonas, tačiau manoma, jog narkotikai gali „nusėsti“ ir rajone.
PK vadovui kelia nerimą daugėjantis skaičius nusikalstamų veikų, kurias padarė neblaivūs piliečiai, ypač jaunimas.
Tiesa, komisariate 2012 m. buvo didžiulis pareigūnų nekomplektas: iš 91 etato realiai užpildyti buvo tik 55. Tačiau komisariato viršininkas tikisi, jog šiemet situacija pasikeis į gerąją pusę ir kolektyvą papildys nauji darbuotojai.
D. Janavičius pastebėjo, jog, reikalui esant, komisariatas sulaukia pagalbos ir iš kaimynų, ir iš Alytaus AVPK. Iš tiesų, pasikeitęs komisariato pavaldumas davė teigiamų poslinkių – suremontuotas automobilių parkas, kompiuterizuotos darbo vietos, komisariato pastate įdiegta antrojo lygio apsaugos sistema.
Komisariato vadovas įsitikinęs, jog reikia daugiau dėmesio skirti prevenciniam darbui, nes būtent jis ir yra efektyviausias būdas kovoje su nusikalstamumu. Štai sukurta saugios kaimynystės grupė Ašmintoje padėjo sulaikyti degalų vagis. Ir tokių atvejų, pasak D. Janavičiaus, kai su visuomenės pagalba atskleidžiami nusikaltimai, vis daugėja.
Prienų PK viršininkas padėkojo už paramą savivaldybės Tarybai, kurios skirtos lėšos buvo panaudotos saugumui rajone užtikrinti.

Jonas Kavaliauskas

Taip pat skaitykite