Birštono Vienkiemio bendruomenė turi savo logotipą

Spalio pabaigoje Žemės ūkio ministerijos programos „LEADER“ ir žembdirbių mokymo metodikos centras kaimo vietovėse gyvenančius bendrojo lavinimo mokyklų 1-12 klasių moksleivius ir profesinio mokymo įstaigų, rengiančių žemės ūkio ir kaimo plėtros specialistus, jaunuolius pakvietė dalyvauti respublikiniame kaimo vaikų ir jaunimo konkurse „Po tėviškės dangum 2012“. Konkurso tema – „Kaimo bendruomenės ženklas mano akimis“. Organizatoriai kvietė dalyvius sukurti kaimo bendruomenės ženklą (logotipą), įkūnijantį jos dvasią ir išskiriantį ją iš kitų. Suskubo dalyvauti konkurse ir Birštono Vienkiemio darželio mokyklos mokinukai, paskatinti Birštono Vienkiemio bendruomenės pirmininko Vyto Kederio, Birštono policijos komisariato atstovės Mildos Vokietaitytės, Birštono savivaldybės socialinių reikalų ir vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistės Linos Kamarauskienės, Birštono Vienkiemio darželio mokyklos administracijos ir, žinoma, mokytojų.

Prieš imdamiesi tokio kruopštaus ir atsakingo darbo, mokiniai, susirinkę seniūnijos salėje, pasitikrino ir papildė savo žinias apie Birštono Vienkiemio bendruomenę, jos veiklą, ne vienas pasidžiaugė dalyvavęs bendruomenės renginiuose ir kitoje veikloje. Keletą patarimų logotipo kūrimui mokiniams pateikė buvusi Birštono Vienkiemio darželio mokyklos mokinė Asta Kavaliauskaitė. Mokiniai nustebino savo iniciatyva, kūrybiškumu, ir, žinoma, piešinių gausa. Piešiniai lapkričio 20 d. buvo pateikti konkurso organizatoriams.

Aštuntus metus programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centro organizuojamas konkursas jau tapo tradiciniu renginiu, sulaukiančiu daug dalyvių. Šiais metais konkursu buvo ypač susidomėta – pateikti 568 darbai, iš jų 9 Birštono Vienkiemio. Visi darbai buvo paskelbti interneto socialinio tinklo „Facebook“ profilyje „Respublikinis kaimo vaikų ir jaunimo konkursas „Po tėviškės dangum 2012“. Džiugu, kad Birštono Vienkiemio darželio mokyklos mokinių darbai sulaukė itin gausaus tinklo lankytojų  palaikymo. Dalyvavimas konkurse – ne vien nugalėtojo titulo troškimas – tai siekimas glaudesnio ryšio ir susikalbėjimo tarp kartų, savo gimtojo krašto pažinimas bei garsinimas.

Gruodžio 12 d. Žemės ūkio ministerijoje įvyko konkurso nugalėtojų apdovanojimo renginys. Jo metu buvo paskelbta 14 geriausių darbų, iš kurių 3 vieta 1 – 4 klasių amžiaus grupėje atiteko Birštono Vienkiemio darželio mokyklos 3 klasės mokinei Simonai Brūzgaitei. Simonai įteikta žemės ūkio ministro padėka ir piniginis prizas. Birštono Vienkiemio bendruomenė nugalėtojos sukurtą logotipą naudos kaip bendruomenės ženklą. Visiems konkurse dalyvavusiems mokiniams Birštono Vienkiemio bendruomenės pirmininkas Vytas Kederys už bendruomenės logotipo kūrimą ir aktyvų dalyvavimą konkurse įteikė padėkas bei saldų prizą.

Birštono Vienkiemio darželio mokyklos mokinių darbai bus eksponuojami seniūnijos salėje 2013 m. sausio  4 d.

Birštono Vienkiemio bendruomenės informacija

Taip pat skaitykite