Birštono savivaldybės valdančiųjų akibrokštas – galimai apeinant įstatymus Kontrolės komiteto pirmininku nebuvo patvirtintas opozicijos pasiūlytas kandidatas

IMG_3584

Vacys Staknys  

Gegužės 5 d. Birštono savivaldybės Tarybos posėdyje įvyko pirmasis valdančiųjų akibrokštas opozicijai. Frakcijos „Lik Birštone“ deleguotas narys į Kontrolės komiteto pirmininkus Helmanas Lik nebuvo patvirtintas. Socialdemokratų ir „Birštono labui“ frakcijų nariai susilaikė. Už balsavo 5 nariai. Posėdyje dalyvavo 14 Tarybos narių. 

Tarybos posėdį vedanti merė Nijolė Dirginčienė pasiūlė opozicijai deleguoti kitą narį. Helmanas Lik nesutiko su merės pasiūlymu. Portalo žiniomis, Tarybos nariai dėl pirmininko ir pavaduotojo kandidatūrų balsuoti neturėjo. Balsavimas turėjo vykti dėl viso komiteto sudėties, o pirmininku tampa opozicijos pasiūlytas asmuo, pirmininko pavaduotoju – valdančiųjų, be jokio balsavimo. Patvirtinimas komiteto be pirmininko neturi juridinės galios.

Dar vienas akibrokštas atsidūrė dėmesio centre kai vyko balsavimai dėl narių įvairiose komisijoje. Į Antikorupcinę komisiją buvo pasiūlyta daugiau kandidatų nei nustatytas narių skaičius.  Prasidėjo balsavimas dėl kiekvieno kandidato. Deja, merė Nijolė Dirginčienė nutarė Tarybos nariams pateikti balsavimui ne visus pasiūlytus kandidatus. Valės Petkevičienės ir Audriaus Šeržento kandidatūros liko už balsavimo borto.

Po posėdžio merė savo sprendimą aiškino taip, jog pirmieji kandidatai surinko pakankamai balsų, dėl kitų nebuvo reikalo balsuoti. Į klausimą, o gal kiti kandidatai surinktų daugiau palaikymo balsų, atsakė, jog negalėtų. Tokį atsakymą galima daryti prielaidą, jog socialdemokratų frakcija iš anksto numatė, dėl kokių asmenybių nebus balsuojama. Visgi, šiek tiek vėliau Birštono savivaldybės merė pasakė, jog nei vienas Tarybos narys neišsakė pastabų dėl  balsavimo už kitus kandidatus, todėl jie ir nebuvo siūlomi. Panaši situacija susiklostė ir tvirtinant Peticijų komisijos sudėtį. Šį kartą balsavimui nebuvo pateikta Valės Petkevičienės kandidatūra.

Opozicijos lyderis Helmanas Lik, po posėdžio paklaustas, ar bus į Kontrolės komiteto pirmininkus deleguota kita kandidatūra, atsakė, jog pirmiausiai bus išaiškinta, ar turėjo vykti atskiras balsavimas dėl komiteto pirmininko.  

Taip pat skaitykite