Birštono merės pusryčiuose – darnaus kurorto vizija ir „vaistų“ automobilių srautams sureguliuoti paieška

DSC_0361

Vidmantas Venclovas

Balandžio 11 d. Birštono „Versmės“ sanatorijos „Žiemos sode“ surengtuose Birštono merės Nijolės Dirginčienės pusryčiuose su stambiais kurorto verslo atstovais daug dėmesio buvo skirta ne tik esamoms problemoms ir jų sprendimo būdams, bet pabandyta žvilgtelėti į netolimą kurorto ateitį ir įvardinta vizija, kuri turi tapti kurorto kelrode žvaigžde.

DSC_0368

Merė Nijolė Dirginčienė pirmiausiai pasidžiaugė, kad praeitais metais kurortą aplankė per 50 % turistų daugiau nei 2016 metas ir šis rodiklis geriausias tarp visų šalies kurortų. Tačiau toks turistų antplūdis ne tik džiugina, bet ir liūdina, nes atsiranda problemų su automobilių stovėjimo vietomis. Ir ši problema yra viena iš tų, kuri nesuderinama su miesto ateitimi – žaliu, tyliu bei darniu kurortu.

Tiesa, jau dabar Birštonas imasi veiksmų, kurie sumažintų triukšmo lygį tvarkant viešąsias erdves. Anot merės, Miesto tvarkymo tarnyba atsisako triukšmingų žoliapjovių. Jas keičia akumuliatoriniai įrengimai, o žolę pjauna „tylieji“ robotai. Pirmasis robotas kurorte jau darbuojasi nuo praeitų metų prie „Birutės vilos“, šiemet du savo sugebėjimus rodys Birštono stadione ir vienas – prie „Versmės“ sanatorijos.

Pasak Birštono MTT direktoriaus Algirdo Kederio, tarnyba bendradarbiauja su bendrove „Husqvarna“ ir 4 robotus vejai tvarkyti gavo kaip paramą. Anot tarnybos vadovo, bendrovės siūlomi „tylūs“ įrankiai patogūs naudojimui.

DSC_0385

Mero pavaduotojas Vytas Kederys pasidalino su verslo atstovais mintimis, kaip bus tvarkomi automobilių srautai. Verslą nelabai pradžiugino pasiūlymas įstaigų darbuotojams automobilius statyti ne prie sanatorijų, o stovėjimo aikštelėse, ir prieš darbą bei po jo „mankštintis“. Deja, nebuvo paruoštas ir siūlymas įstaigų darbuotojams vykti į darbą visuomeniniu transportu, nes autobusų maršrutų išvykimo laikai nesutampa su darbo grafikais.

Visgi, sprendimai automobilių srautų sureguliavimui daromi. S. Dariaus ir S. Girėno, Vaižganto gatvėse automobilį bus galima pastatyti tik vienoje gatvės pusėje, Birutės gatvėje stovėjimas uždraustas. Deja, pasak savivaldybės atstovų, skaičiavimai rodo, kad automobilių stovėjimo kurorte apmokestinimas bus nuostolingas, o problema išliks.

Nijolė Dirginčienė taip pat pranešė, jog šiais metais bus pradėta apžvalgos bokšto prie „Sėklytėlės“ statyba, buvo užsiminta ir apie paruoštą viaduko per kelią Prienai-Vilnius techninį projektą.

Pasak savivaldybės vadovės, šiemet pajudės daugiabučių namų ir kotedžų projektų įgyvendinimo projektai.

DSC_0371

Ūkio ministerijos atstovė Lidija Bajarūnienė pasidalino mintimis apie turizmo paslaugų plėtrą ir pažymėjo, kad „darnūs“ turistai daug dėmesio skiria gamtos tausojimui, vietiniam kulinarijos paveldui, individualiems pasiūlymams ir vietiniams unikaliems suvenyrams.

DSC_0378

Mero patarėja Rimantė Kurkauskaitė papasakojo verslo atstovams, kaip vykdoma kurorto komunikacija, ir pristatė antrąjį kulinarijos konkursą, kuriame pagaminti patiekalai komisijai bus pristatomi anonimiškai. Pirmajame konkurse komisijos nariai žinojo, kokios įstaigos pagamintus patiekalus vertina, ir būtent ši aplinkybė sukėlė daug kalbų ir neigiamų reakcijų.

DSC_0366

Sanatorijos „Versmė“ direktorius Antanas Danys pristatė sanatorijos veiklos principus ir pirmojo korpuso rekonstrukcijos darbus. Pasak vadovo, pasirinkta verslo kryptis 50+50 (reabilitacija+komercija) pasiteisino. Sanatorijos užimtumas siekia 70 %. A. Danio teigimu, dabar pagrindinė užduotis – pradėti pirmojo korpuso rekonstrukcijos darbus, nes kasmetinės remonto „injekcijos“ neduoda norimo rezultato, o aplinką būtina gerinti.

Merė Nijolė Dirginčienė perdavė sanatorijų vadovams smulkiųjų verslininkų, vykdančių apgyvendinimo paslaugas, prašymą suteikti nuolaidų procedūroms. Verslo atstovai nebuvo itin aktyvūs ir į diskusiją pristatomais klausimais nesivėlė, bet prie puodelio kavos aktyviai bendravo.

Dovilės Adamonytės nuotraukos

 

Taip pat skaitykite